Niazgah نیازگاه

700 شغل توسط ستاد تسهیل در خراسان رضوی بوجود آمد

700 شغل توسط ستاد تسهیل در خراسان رضوی بوجود آمد

به گزارش نیازگاه ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: عملکرد یک سال گذشته کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان زمینه اشتغال ۷۰۰ نفر را در فرایند احیای واحدهای تولیدی راکد و ایجاد واحدهای جدید فراهم نموده است.


مرتضی اشرفی عصر سه شنبه در حاشیه جلسه کارگروه ستاد استانی تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا اضافه کرد: احیای واحدهای تولیدی یا ایجاد واحدهای جدید از محل اجرای مصوبات این کارگروه شمار اشتغال را در این استان از ۸۱ هزار و ۷۸۵ نفر به ۸۲ هزار و ۴۸۵ نفر افزایش داده است.
وی افزود: سال گذشته ۱۹۹ نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع استان (نشستهای گروه های کاری ذیل کارگروه و نشستهای کارگروه) با حضور مسئولان استانی برگزار شد که در این نشستها یکهزار و ۴۳۸ پرونده در ارتباط با مشکلات واحدهای تولیدی استان بررسی گردید.
معاون استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: نتیجه این نشستها هزار و ۷۰۷ مصوبه به دنبال داشت که تابحال ۸۲۱ مورد از این مصوبات معادل ۴۸ درصد اجرایی شده و ۷۸۷ مصوبه در دست اقدام است.
وی اضافه کرد: این در شرایطی است که در طول سال ۱۳۹۸ کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی ۱۳۵ نشست برگزار کرده بود که منجر به دو هزار و ۶۹۵ مصوبه برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی شده و همینطور در مجموع ۷۴ درصد مصوبات آن اجرایی شد.
اشرفی افزود: بر این اساس شمار نشستهای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به منظور مرتفع ساختن مشکلات استان در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ از رشد ۴۷ درصدی برخوردار بوده است.
وی اظهار داشت: در ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی خراسان رضوی در مورد اجرای مصوبات کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، به ترتیب اداره کل جهاد کشاورزی، شرکت توزیع برق، شرکت شهرک ای صنعتی و شرکت پخش فرآوردهای نفتی دارای بیشترین درصد رشد در تعداد مصوبات اجرایی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ بودند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: شمار مصوبات کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در سال ۹۹ در بخش تأمین مالی و تسهیلات حوزه بانکی، ۳۵۶ مصوبه بوده که از این تعداد ۱۲۴ مصوبه اجرا شده در حالیکه تعداد مصوبات این بخش در سال ۹۸ به میزان ۲۳۸ مصوبه بوده که از این تعداد ۲۲ مصوبه اجرا شده است.
وی افزود: بانک های ملی، سپه، صنعت و معدن و توسعه تعاون بیشترین تعداد مصوبات اجرایی کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی در سال ۹۹ را نسبت به دیگر بانکها داشته اند.
اشرفی اظهار داشت: در نشست امروز کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید درخواستهای ۱۰ واحد تولیدی استان در حوزه های مختلف بررسی و راهکارهای لازم برای اتخاذ آنها به تصویب رسید.
وی مبحث درخواستهای این واحدها را در این جلسه "افتتاح مرکز معاینه فنی، تخصیص آب، تقسیط بدهی مالیات عملکرد و ارزش افزوده و بخشودگی جرایم، صدور پروانه بهره برداری، تشکیل کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی، رفع مسدودی حسابهای بانکی، تأمین سوخت، تعیین تکلیف پرداخت تسهیلات و محاسبه قانونی بدهی" برشمرد.منبع:

1400/01/31
19:15:06
5.0 / 5
498
تگهای خبر: اشتغال , افزایش , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی