Niazgah نیازگاه

رشد سهام خودرویی ها و نفتی ها در بازار بورس تهران

رشد سهام خودرویی ها و نفتی ها در بازار بورس تهران

نیازگاه: در نخستین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص كل برای بار دیگر توانست وارد كانال ۹۶ هزار واحدی شود. امروز خودرویی ها، نفتی ها و گروه فلزات اساسی عموما با رشد قیمت سهام مواجه گشتند.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، امروز شنبه شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۴۰ واحد رشد كرد و به رقم ۹۶ هزار و ۲۷۰ واحدی رسید. همینطور شاخص كل هم وزن با رشد ۱۲۱ واحد عدد ۱۷ هزار و ۱۶۴ را تجربه نمود.

شاخص آزاد شناور هم با رشد ۴۴۶ واحدی مواجه گردید و تا رقم ۱۰۳ هزار و ۴۴۳ بالا رفت؛ از طرفی شاخص بازار اول و بازار دوم هر یك به ترتیب ۲۱۶ و ۸۶۰ واحد رشد كردند.

پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران و گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانی ها هر یك به ترتیب با ۴۰، ۳۱ و ۲۶ واحد تاثیر مثبت بیشترین نقش افزاینده را در دماسنج بازار سرمایه داشتند اما در طرف مقابل فولاد خوزستان، گروه مپنا و كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هر یك به ترتیب با ۱۹، ۱۲ و ۹ واحد تاثیر كاهنده تلاش كردند دماسنج بازار را به سمت پایین هدایت كنند.

امروز بعد از مدت ها دوباره قیمت سهام شركت های گروه های فرآورده های نفتی، كك و سوخت هسته ای روند افزایشی را تجربه كردند. هر چند كه این افزایش عموما كمتر از یك درصد بود. در این گروه نزدیك به ۱۹ میلیون سهم به ارزش حدود ۹ میلیارد و ۳۸۴ میلیون تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

در گروه فلزات اساسی هم امروز شاهد رشد قیمت اغلب سهام ها بودیم. تعدادی از سهم های این گروه توانستند تا حدود ۵ درصد رشد در قیمت پایانی داشته باشند. در این گروه هم نزدیك به ۸۳ میلیون سهم به ارزش ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

قیمت سهم های گروه خودرو هم امروز كمتر از دو درصد با رشد مواجه گردید. هر چند كه نمادهایی همچون رینگ سازی مشهد، نیرومحركه، محورسازان ایران خودرو از معدود نمادهایی بودند كه توانستند بیش از سه درصد افزایش قیمت داشته باشند. حجم معاملات خودرویی ها رقم بیش از ۸۲ میلیون را تجربه نمود و ارزش معاملات به بیش از ۹ میلیارد تومان رسید.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۳۵۱ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن یك میلیارد و ۳۱۷ میلیون سهم و اوراق مالی طی ۵۱ هزار و ۲۸۶ نوبت داد و ستد بود.

آیفكس هم با رشد ۸. ۱ واحدی مواجه گردید و عدد ۱۰۶۳ واحدی را تجربه نمود. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۸۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات ۳۷۳ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه نمود. همچون نمادهای اثرگذار روی آیفكس می توان نمادهای پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی مارون و پالایش نفت لاوان اشاره نمود.
1396/10/16
22:23:48
5.0 / 5
4767
تگهای خبر: افزایش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی