Niazgah نیازگاه
در آیین همزمان ۱۳ طرح تعاونی در چهارمحال و بختیاری؛

كارخانه آرد لردگان

كارخانه آرد لردگان

به گزارش نیازگاه ایرنا- کارخانه آرد شهرستان لردگان به همراه 12 طرح تعاونی دیگر روز سه شنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان با آیین افتتاح 286 طرح تعاونی کشور راه اندازی شد.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این آیین بوسیله ارتباط ویدئوکنفرانس، گفت: باتوجه به گزارش استاندار در خصوص کارهای تعاونی در استان، شایسته است تا چهارمحال و بختیاری را با عنوان استان سرآمد در بخش تعاون معرفی نماییم.

محمد شریعتمداری اضافه کرد: ۸۰ درصد ضریب نفوذ تعاونی در این استان قابل توجه و تقدیر است و بی گمان می تواند تاثیرات مثبتی بر روند توسعه اقتصادی این استان داشته باشد.

وی افزود: همین طور یک سوم اشتغال به وجود آمده در بخش تعاون این استان در دولت تدبیر و امید بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حمایت های ویژه این وزارتخانه از استان های کمتربرخوردار کشور، اشاره کرد: سعی شده تا در ماه های پایانی دولت در استان های کم برخوردار نمایندگی ویژه ای را به یکی از معاونان واگذار نماییم تا روند اجرای طرح ها و سرمایه گذاری های جدید را شتاب بخشد.

شریعتمداری اضافه کرد: در همین راستا منابع مالی جدیدی تزریق شد و تلاش می شود تا طرح های سرمایه گذاری قبلی که از اهمیت و اولویت بیشتری برخوردارست تا اختتام دولت تکمیل شود و گام های جدید برای توسعه اقتصادی و کاهش فقر در این استانها برداشته شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در آیین افتتاح همزمان طرح های تعاونی این استان گفت: بیش از سه هزار تعاونی فعال در این استان وجود دارد که از این تعداد یک هزار و ۸۳ تعاونی در دولت تدبیر و امید تشکیل شده است.

اقبال عباسی افزود: همین طور از جمعیت حدود یک میلیون نفری این استان، ۷۹۱ هزار نفر عضو تعاونی ها هستند که از این تعداد ۱۲ هزار نفر در طول دولت یازدهم و دوازدهم در تعاونی ها عضو شده اند.

وی با اعلان اینکه تعاونی های چهارمحال و بختیاری برای ۳۵ هزار نفر اشتغالزایی کرده اند، اشاره کرد: از این مقدار اشتغالزایی، بیش از ۱۰ هزار شغل سهم تعاونی های است که در دولت تدبیر و امید به راه افتاده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با قدردانی از تلاش و خدمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این استان، اجرای طرح سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی برای ارتقای سطح فعالیت تعاونی ها در این استان را نیز خواهان شد و اظهار داشت: ارتقای فرهنگ تعاون از موضوعات مهمی است که نیازمند فرهنگسازی است.

عباسی همین طور افتتاح کارخانه آرد لردگان را طرح مهمی برای این منطقه دانست و اظهار داشت: باتوجه به مسافت طولانی این شهرستان با مرکز استان و تامین آرد این شهرستان از دیگر استانهای همجوار اجرای این طرح می تواند نقش مهمی در تامین بموقع و موردنیاز به آرد و نان مصرفی مردم ایفا کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری نیز اظهار داشت: ۱۳ طرح تعاونی استان با ۶۷ میلیارد تومان اعتبار سرمایه گذاری به راه افتاده است.

حفیظ الله فاضلی اضافه کرد: این تعداد شرکت تعاونی برای ۱۱۹ نفر در استان اشتغالزایی کرده است.

به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، کارخانه آرد لردگان در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع و زیربنای پنج هزار مترمربع با سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومان در شهرستان لردگان به وجود آمده است.

این کارخانه زمینه اشتغال ۶۰ نفر را فراهم نموده است و ظرفیت تولید سالانه ۳۰ هزار تن آرد را دارد.

شهرستان لردگان در ۱۶۰ کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.


1399/11/28
14:26:19
0.0 / 5
1216
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی