Niazgah نیازگاه

ادامه رشد سرمایه گذاری های خارجی در چین

ادامه رشد سرمایه گذاری های خارجی در چین

خارجی ها در ماه ژانویه بیشتر از ۱۳ میلیارد دلار در چین سرمایه گذاری کردند.


به گزارش نیازگاه به نقل از شین هوا، داده های انتشار یافته از جانب وزارت بازرگانی چین نشان میدهد که سرمایه گذاری خارجی مستقیم در چین در ماه ژانویه به ۹۱.۶۱ میلیارد یوان ۰ ۱۳.۴۷ میلیارد دلار) رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه منتهی به ماه قبل ۴.۶ درصد افزایش نشان میدهد. بیشترین افزایش در سرمایه گذاری خارجی طی این مدت در ارتباط با ژاپن با ۱۱ درصد بوده است.
هر چند که کووید-۱۹ در چین تا حد زیادی مهار شده و روند بازگشایی کسب وکارها و بازگشت زندگی به شرایط عادی شروع شده است، اما این کشور با بیشتر از ۴۶۰۰ کشته و ۱۰۰ هزار مبتلا، کماکان یکی از اصلی ترین کانون های درگیر با این بیماری در سطح جهان شمرده می شود.
وانگ شو ون- معاون وزیر بازرگانی چین پیش تر با اشاره به تمایل شرکتهای خارجی به گسترش کسب و کار خود در چین، بر تمایل دولت متبوعش در فراهم کردن فضای بهتر برای سرمایه گذاران خارجی تاکید کرده بود.
متوسط سرمایه گذاری خارجی چین در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۲۰ معادل ۴.۵۸ میلیارد دلار بوده که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با سرمایه گذاری ۱۳۴.۹۶ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۸ و کمترین رقم ثبت شده هم در ارتباط با سرمایه گذاری ۱.۸۳ میلیارد دلاری سال ۲۰۰۰ بوده است.
در سال ۲۰۲۰ میلادی کمترین رقم سرمایه گذاری خارجی در ارتباط با ماه ژانویه با ۱۲۶.۸ میلیون دلار بود.
بانک جهانی در تازه ترین برآورد خود از اقتصاد چین پیشبینی کرده است که اقتصاد این کشور امسال ۷.۹ درصد رشد کند که در صورت تحقق، ۵.۹ درصد بیشتر از چیزی خواهد بود که در سال قبل به ثبت رسید. به قول این نهاد، اقتصاد چین به لطف بهبود شرایط بازار کار و افزایش تقاضای مصرفی و مخارج خانوار خواهد توانست امسال به شرایط پیش از آغاز کرونا بازگردد.
منبع:

1399/11/26
15:32:37
0.0 / 5
1095
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی