Niazgah نیازگاه
وزیر صمت:

۳۰ میلیون تن فولاد در كشور تولید می شود

۳۰ میلیون تن فولاد در كشور تولید می شود

به گزارش نیازگاه وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: امروز در کشور ۳۰ میلیون تن فولاد و ۲۸۰ هزار تن کاتد تولید می شود که مایه افتخار است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، علیرضا رزم حسینی روز جمعه در نشستی با استاندار کرمان و مسئولان شهرستان رفسنجان در مجتمع مس سرچشمه، معادن کشور را یکی از ذخایر مهم و اثرگذار در حوزه توسعه کشور دانست و اضافه کرد: عملیات اجرای پروژه های جدید، امروز در مس سرچشمه با اعتبار ۳۰ هزار میلیارد تومان شروع شده و شرکتهای مادر با شرکتهای صنعتی بزرگ، محور توسعه ای منطقه هستند.
وی خاطرنشان کرد: باید با اجرای مدلهای خوب به سمتی پیش برویم که شرکتهای بزرگ در کشور ایجاد شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه شرکت ملی صنایع مس ایران از شرکتهای مهمی است که می تواند بعنوان محور توسعه استان کرمان و کشور قرار گیرد اظهار داشت: در دوران تحریم با حرکت یک جانبه و خیانتی که ترامپ کرد و از برجام خارج شد اگر صنایع مس، پتروشیمی و صنایع غذایی نبودند نمی توانستیم از دوره تحریم عبور نماییم بنابراین ملت ایران مقاومت کرد.
وی افزود: با مقاومت ملت ایران توانستیم در تولید ۲۹ قلم محصولات صنعتی رشد فوق العاده ای داشته باشیم و در عرصه تولید خودرو هم به رشد ۲۸ درصدی برسیم.
رزم حسینی اضافه کرد: در ۹ ماه گذشته رشد صنعت و معدن کشور به ۵.۴ درصد رسید و برآورد می نماییم تا آخر سال این رقم به ۶ درصد افزایش خواهد یافت و این حرکت صنعتی در کشور استمرار پیدا کند.
وزیر صمت تصریح کرد: در حوزه تجارت به علت شرایط کرونا خساراتی متوجه نه تنها ایران که متوجه دنیا شد و امیدواریم با تولید واکسن کرونا و ریشه کن شدن این ویروس بخش تجارت کشور نجات پیدا کند؛ ضمن اینکه صادرات کالا از ایران در ۹ ماه گذشته افزوده شده و تا آخر سال رشد صادراتی افزایش خواهیم داشت.منبع:

1399/10/19
23:24:57
0.0 / 5
1005
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی