Niazgah نیازگاه
وزیر صنعت، معدن وتجارت:

سیاست فراوانی كالا در بازار را دنبال می نماییم

سیاست فراوانی كالا در بازار را دنبال می نماییم

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: برای كاستن از فشاربه معیشت مردم، مبارزه با گرانی و تورم سیاست فراوانی كالا در بازار را دنبال می نماییم.


علیرضا رزم حسینی روز شنبه در نشست بررسی موانع ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه در بنادر و گمرکات در مجتمع بندری شهید رجایی گفت: امیدواریم با این سیاست و برنامه هایی که در این راستا تدوین شده و درحال اجراست بتوان شاهد رخدادهای خوبی درآینده نزدیک شد.
وی افزود: تا کنون ۸۰۰ هزار تن کالا از بندرهای کشور ترخیص شده و ۴۰۰ هزار تن دیگر نیز در راه تشریفات است که بزودی ترخیص می شود و این روند همچنان ادامه می یابد.
وزیر صنعت، معدن وتجارت اظهارداشت: همین طور می توان کالاهایی که پس از این نیز وارد بندرهای کشور می شود را نیز با رویه های به وجود آمده به سرعت ترخیص کرد.
رزم حسینی تصریح کرد: امکان هایی که اخیرا به وجود آمده مانند صادرات در مقابل واردات و یا واردات با بهره گیری از ارز متقاضی گزینه های بسیار خوبی برای بازرگانان هستند، البته منشا ارز متقاضی بایستی معلوم باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به پرسش ایرنا درباب مشکل های سامانه جامع تجارت پاسخ داد: مشکل هایی هنوز وجود دارد و برخی دستگاه ها هنوز هماهنگی کاملی ندارند و خودم نیز راضی نیستم.
ورزم حسینی افزود: باتوجه به دستور و تاکیدهای رئیس جمهوری تلاش داریم گمرک، بیمه و سازمان بنادر و دریانوردی را به سامانه جامع تجارت متصل نماییم تا این سامانه به صورت کامل مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی اشاره کرد: امید می رود این سامانه هرچه سریع تر برای بهره برداری توسط رئیس جمهوری آماده شود.
وزیر صنعت معدن و تجارت در این روز پس ازبازدید هوایی از باراندازهای کالاها در بندر، محوطه ها و پسکرانه مجتمع بندری شهید رجایی بعنوان بزرگترین بندر تجاری کشور، در نشست بررسی موانع و مشکلات ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه در بنادر و گمرکات درجمع مدیران اقتصادی، مشکلات این بخش را بررسی کرد.
همچنین در نشست جمعه شب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان که با حضور استاندار، نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های مربوطه تشکیل شد، شماری از صادرکنندگان و فعالان اقتصادی این استان دیدگاه ها و مشکلات خود همچون تامین خوراک واحدهای صنایع فولاد، مشکلات ارزی بازرگانان و تجار هرمزگانی، تامین آب شهرک های صنعتی استان در راه خط انتقال آب شیرین کن، تفویض اختیار تمدید پروانه بهره برداری معادن، حذف عنوان گچ دانه بندی شده از مصادیق موادمعدنی خام و سایر مسایل حوزه صنعت، معدن و تجارت استان را مطرح نمودند که رسیدگی به حل این مشکلات دردستورکار وزیر صنعت، معدن و تجارت قرارگرفت.
علیرضا رزم حسینی عصر جمعه ۲۳ آبان ماه با ورود به بندرعباس، خط تولید ماسک سه لایه ویژه کودک و بزرگسالان این شهر و همین طور ساختمان نظام مهندسی معدن هرمزگان را افتتاح نمود، همین طور با حضور وی، ۱۶ واحد معدن غیرفعال درهرمزگان به چرخه فعالیت بازگشت و بعد از بازید میدانی از گمرکات و بنادر بندرعباس، هرمزگان را ترک کرد.


1399/08/25
12:10:04
5.0 / 5
1104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی