Niazgah نیازگاه

زمان واریز یارانه نقدی

زمان واریز یارانه نقدی

نیازگاه: یارانه نقدی آبان ماه ساعت 24 فردا (سه شنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، یارانه آبان ماه یکصد و هفدهمین پرداخت های نقدی از شروع اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در سال ۱۳۸۹ است که تا حالا ادامه داشته و مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومن برای هر نفر ثابت مانده است.

در کنار یارانه نقدی در هر ماه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی پرداخت خواهد شد.

اما از چند ماه قبل اقساط وام یک میلیونی کرونا نیز از حساب یارانه بگیران دریافت کننده کسر می شود این در حالیست که در جریان کرونا بانک مرکزی با تامین منابع پرداخت وام یک میلیون تومانی به حدود ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر را در دستور کار قرار داد که قرار بود که هر ماه قسط آن که حدود ۳۳ هزار تومان است از حساب یارانه سرپرستان خانوار کسر می شود.

براین اساس در آبان ماه پنجمین قسط از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی از یارانه سرپرستانی که دریافت کرده اند کسر خواهد شد.

در حالی یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود که در کنار آن کمک های معیشتی نیز از محل افزایش قیمت بنزین از آبان ماه سال قبل به حدود ۶۰ میلیون نفر از جمعیت ۷۸ میلیون نفری یارانه بگیران پرداخت می شود که البته به تناسب اعضای خانوار بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان متفاوت می باشد.

از مدتی پیش نیز بحث یارانه کالاهای اساسی مطرح شده که پیشنهاد مجلس شورای اسلامی پرداخت ۱۲۰ هزار تومان به هر نفر برای تامین کالاهای اساسی است که ظاهرا گروه هدف همان ۶۰ میلیون نفری هستند که کمک های معیشتی را دریافت می کنند اما هنوز این پیشنهاد نهایی نشده و در شورای نگهبان در حال بررسی است.

منبع:

1399/08/19
14:49:20
5.0 / 5
1345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی