Niazgah نیازگاه

ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات دارو حذف نشده است

ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات دارو حذف نشده است

به گزارش نیازگاه با وجود شایعاتی كه امروز در رابطه باحذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات دارو مطرح بود، پیگیری ها از این حكایت دارد كه این خبر صحت نداشته و تأمین ارز دارو به روال قبل ادامه دارد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، امروز برخی خبرها از این حکایت داشت که ارز ۴۲۰۰ تومان برای واردات دارو حذف شده و این خبر در بعضی بازارها همچون سهام های شرکتهای دارویی اثرگذار بود؛ به صورتی که گروه های دارویی در بازار بورس مورد توجه قرار گرفت.
اما پیگیری ایسنا از مسؤلان مربوطه از این حکایت دارد که اخیرا تصمیمی در ارتباط با ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو اتخاذ نشده و حذف کامل این ارز دولتی برای واردات دارو حقیقت ندارد و ظاهرا چنین خبرهای از راه افراد سودجو برای تحت تاثیرقرار دادن بازارهای مختلف منتشر می شود.
این در شرایطی است که در ارتباط با اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردت دارو از ابتدا بعضی از داروها و تجهیزات پزشکی با ارز نیمایی که هم اکنون به حدود ۲۵ هزار تومان در هر دلار می رسد تأمین ارز می شد و بخش دیگر با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد می شود.
آخرین گزارش از این حکایت داردکه بانک مرکزی متعهد به تأمین ۲.۵ میلیارد دلار ارز برای واردات دارو با نرخ ۴۲۰۰ تومان بوده که تابحال حدود ۶۰ درصد آنرا تأمین کرده و مابقی به تدریج تأمین خواهد شد.
از زمانی که تغییر سیاست های ارزی در دستور کار قرار گرفت و واردات کالا با ارز۴۲۰۰ تومانی انجام شد، به تدریج با عنایت به سواستفاده هایی که از این پرداخت وجود داشت و از طرفی کالاربا نرخ ۴۲۰۰ تومانی به دست مصرف کننده نمی رسید، تأمین ارز واردات با نرخ ترجیحی به تدریج محدود تر و در نهایت به کالاهای اساسی رسید که هم اکنون تعداد بسیار محدودی از کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می کنند که در کنار آن بعضی از داروها هم با این نرخ وارد می شود.1399/08/18
20:06:21
5.0 / 5
1033
تگهای خبر: بازار , بانك , بانك مركزی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی