Niazgah نیازگاه

واردات و تولید تجهیزات سلامت نیروی كار با وجود تحریم

واردات و تولید تجهیزات سلامت نیروی كار با وجود تحریم

به گزارش نیازگاه معاون روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در بحث سلامت نیروی كار به سبب تحریم های ظالمانه با مشكل تولید و ورود وسایل و تجهیزات غیراستاندارد روبرو می باشیم كه دانشگاه ها با توان علمی و پژوهشی می توانند دراین زمینه كمك كنند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حاتم شاکرمی» در نشستی که در دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی برای همکاری و تعامل در حوزه های آموزش و پژوهش ایمنی کار برگزار شد، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی یکی از مراکزی است که بستر مناسب را برای توسعه شرکت های دانش بنیان و زمینه کارهای استارتاپ ها و اقتصاد دیجیتال در کشور فراهم نموده است.
وی با اشاره به امضای سه تفاهم نامه بین وزارت تعاون و جهاد دانشگاهی در زمینه های مختلف علمی و پژوهشی اظهار داشت: یکی از این تفاهم نامه ها بین موسسه علم و فرهنگ با مرکز تحقیقات، تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار بوده است.
معاون روابط کار وزارت تعاون با اشاره به توسعه آموزش های ایمنی و تدوین استاندارد وسایل حفاظت فردی در آینده اظهار داشت: در بحث سلامت نیروی کار، آموزش بسیار مهمست و می توان در آموزش های عمومی و تخصصی از ظرفیت های این دانشگاه بهره برد.
وی با اشاره به وجود بیش از ۹۰۰ بازرس در مقاطع مختلف، اضافه کرد: می توان با بهره گیری از ظرفیت های مختلف دولتی، موسسات خصوصی و مراکز علمی همچون دانشگاه علم و فرهنگ و با امضای تفاهم نامه بسترهای همکاری لازم را برای ارتقای علمی و حتی تحصیلات تکمیلی آنان ایجاد فراهم نمود.
شاکرمی اضافه کرد: در ارتباط با سلامت نیروی کار خصوصاً در شرایط تحریم به تدوین استاندارد وسایل حفاظت فردی مورد استفاده نیروی کار شامل وسایل تولیدی داخل و وارداتی نیازمند هستیم.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، آخرین آمارها نشان میدهد که نرخ متوسط حوادث منجر به فوت محیط کار در جهان به ازای هر یکصد هزار کارگر حدود ۱۱ مورد، در آسیا ۱۳ مورد است و این نرخ در اروپا سه مورد، آمریکا پنج مورد، استرالیا ۵.۵ و آفریقا ۱۷ مورد است.
وضعیت نرخ حوادث کار در کشور ما حدود ۵.۵ درصد است و می توانم بگوییم وضعیت ما از استرالیا، آفریقا، آسیا و متوسط جهانی بهتر است.منبع:

1399/07/29
01:10:06
5.0 / 5
1558
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی