Niazgah نیازگاه

۳ شرط ترخیص كالاهای گروه ۲۷ از گمرك

۳ شرط ترخیص كالاهای گروه ۲۷ از گمرك

نیازگاه: معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران، سه شرط انجام تشریفات گمركی و ترخیص كالاهایی كه از اولویت تخصیص ارز بانك مركزی خارج شده و در گروه كالایی 27 قرار گرفته اند را اعلام نمود.


به گزارش روز پنجشنبه گمرک، «مهرداد جمال ارونقی» اضافه کرد: باتوجه به مراجعه صاحبان کالاهای گروه ۲۷ به دفاتر ستادی گمرک و متعاقب مکاتبه ها و پیگیری های انجام شده از مراجع ذی ربط و ذی صلاح مربوطه همچون وزارت صنعت و بانک مرکزی، با ترخیص کالاهای موجود در گمرکات که از اولویت تخصیص ارز بانک مرکزی خارج شده اند با شرایطی موافقت شده است.
وی، شروط اصلی انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالاهای اشاره شده را منوط به بررسی و تأیید اصالت بارنامه و قبض انبار مربوطه، مطابقت با مفاد یکی از بندهای در رابطه با ماد ۱۱ آیین نام اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات و تأیید منشأ ارز مربوطه توسط بانک مرکزی برشمرد.
معاون فنی گمرک، از صاحبان کالا خواست دراین زمینه از مراجعه یا مکاتبه با گمرک ایران خودداری و در صورت حائز شرایط بودن کالاهای موجود در گمرکات با هر سه شرط اعلامی، برای انجام تشریفات گمرکی به گمرکات اجرایی مربوطه مراجعه کنند.
وی افزود: کالاهایی که سود بازرگانی آنها به سبب جدول تعرفه یا تصویب نامه های خاصی از جانب دولت در جهت افزایش تغییر می کند، کالاهایی که ممنوع اعلام می شود و همین طور کالاهایی که شرط ورود آنها در جهت محدودیت تغییر می کند، در صورت انطباق با یکی از شرایط مندرج در ماد ۱۱ قانون مقررات صادرات و واردات و با رعایت مقررات پیش از ممنوعیت توسط دولت یا تغییر شرط ورود و یا افزایش سود بازرگانی قابل ترخیص خواهد بود.
ارونقی افزود: در مورد کالاهای قرار گرفته در گروه ۲۷، علاوه بر شرط اخیر رعایت سایر شروط اعلامی نیز الزامی است.
وی اشاره کرد: چگونگی بررسی و احراز این شروط به همه گمرکات کشور ابلاغ می شود تا برابر دستورالعمل مربوطه نسبت به موارد اقدام نمایند.منبع:

1399/06/27
19:25:45
5.0 / 5
1719
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی