Niazgah نیازگاه
مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری:

حمایت صندوق بازنشستگی از مجموعه سهام صندوق كوتاه مدت نخواهد بود

حمایت صندوق بازنشستگی از مجموعه سهام صندوق كوتاه مدت نخواهد بود

به گزارش نیازگاه مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری اظهار داشت: حمایت صندوق بازنشستگی كشوری از مجموعه سهام صندوق كوتاه مدت نخواهد بود و سهام شركت های صندوق را تا اختتام اصلاح مقطعی بازار از رفتارهای هیجانی به دور نگه خواهیم داشت.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، اکبر افتخاری اضافه کرد: باتوجه به رشد بی سابقه بازار سرمایه در طول ماه های گذشته که به عوامل مختلفی مرتبط می شد، در هفته های اخیر بازار وارد فاز اصلاح گردید که این اصلاح قابل پیش بینی بود.
وی یادآورشد: با شروع روند اصلاح بازار، با وجود ثبات و گاهی بهبود متغیرهای محرک بازار و عدم جذابیت بازارهای موازی، دامنه اصلاح بازار سرمایه شدت بیشتری به خود گرفت و فشار فروش به کلیه بازار گسترش پیدا کرد. در این میان، شرکت هایی که از حمایت سهامداران عمده برخوردار بودند؛ به نسبت وضعیت کاهشی کمتری را تجربه کردند.
افتخاری اشاره کرد: صندوق بازنشستگی کشوری نیز در پشتیبانی از سهام شرکت های صندوق از قبیل پتروشیمی جم، بیمه ملت، پروپیلن جم و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) اقدامات موثری انجام داده و در مورد سایر شرکت ها نیز، این حمایت در حال انجام می باشد.
به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، سهام های تحت مدیریت این صندوق بوسیله صندوق بازارگردانی FUND of FUND ارزش آفرین، روزانه رصد و معالات آن روان سازی می شود.
افتخاری اظهار داشت: با تلاش صندوق بازارگردانی صندوق بازنشستگی کشوری، در طول این مدت کوشیدیم ضمن پشتیبانی از سهامداران شرکت های مذکور، در حد توان اجازه ندهیم که صفوف فروش برای این سهام ها ایجاد شود؛ بطوریکه امکان نقدشوندگی برای سهامداران وجود داشته باشد.
وی اضافه کرد: علاوه بر این برای صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های پرتفوگردان تحت مدیریت خود نیز مبادرت به خرید سهام های باپتانسیل بالا کردیم و از این طریق نیز به نقدشوندگی بازار کمک کرده ایم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به سهامداران نیز سفارش کرد از رفتار هیجانی پرهیز کنند؛ چونکه این شرایط گذرا خواهد بود. همین طور به سهامدارانی که تجربه کمتری از حضور در بازار سرمایه دارند، سفارش نمود ضمن مشورت با متخصصان سرمایه گذاری درباب مدیریت دارایی شان، اهتمام کنند با نگاه بلندمدت به حفظ سهام های باارزش و بنیادی خود اقدام نمایند.منبع:

1399/06/17
19:42:11
5.0 / 5
1896
تگهای خبر: بازار , فروش , متخصص , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی