Niazgah نیازگاه

تأمین ۱۰ هزار سری جهیزیه به ارزش۱۱۰ میلیارد تومان برای ایتام

تأمین ۱۰ هزار سری جهیزیه به ارزش۱۱۰ میلیارد تومان برای ایتام

به گزارش نیازگاه رئیس بنیاد مستضعفان با بیان خبر تأمین ۱۰ هزار سری جهیزیه برای دختران یتیم تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی، اظهار داشت: بنیاد با اعتباری معادل ۱۱۰ میلیارد تومان، جهیزیه تمام دختران یتیم در شرف ازدواج تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی را تأمین كرد و روند توزیع آن از امروز آغاز و تا آخر هفته آینده به اتمام خواهد رسید.


به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح بامداد امروز در حاشیه مراسم آغاز توزیع ۱۰ هزار جهیزیه اهدایی این بنیاد به دختران ایتام تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و فاقد پوشش حمایتی کشور اظهارکرد: با عنایت به این که در ماه های اخیر به علت انتشار کرونا و همینطور تورم، شرایط برای خیلی از خانواده ها سخت شده و اقشار ضعیف فشار مضاعفی را متحمل شده اند، بنیاد مستضعفان تلاش کرده تا با اقدامات حمایتی متنوع خود، از این فشار اقتصادی بر خانواده ها بکاهد.
رئیس بنیاد مستضعفان اضافه کرد: با عنایت به این شرایط سخت که سبب شده تا خیلی از اقشار ضعیف با مشکلات معیشتی مواجه باشند، بنیاد مستضعفان همزمان با عید غیر و عید ولایت، تصمیم گرفت تا تأمین جهیزیه دختران ایتام سراسر کشور که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند را عهده دار شود.
وی با بیان خبر تأمین ۱۰ هزار سری جهیزیه از جانب بنیاد مستضعفان، افزود: بر مبنای اعلام کمیته امداد و بهزیستی کشور، حالا حدود ۸۷۰۰ دختر یتیم تحت پوشش این دو نهاد حمایتی، در آستانه ازدواج قرار دارند و نیازمند جهیزیه برای آغاز زندگی مشترک خود هستند که بنیاد مستضعفان تأمین جهیزیه این عزیزان را بر عهده گرفت و از امروز فرآیند توزیع این جهیزیه ها شروع خواهد شد و تا آخر هفته آینده به اتمام می رسد.
فتاح افزود: علاوه بر این رقم، بنیاد مستضعفان حدود ۱۳۰۰ سری جهیزیه را برای دختران یتیم نیازمند سراسر کشور که فاقد پوشش حمایتی کمیته امداد و بهزیستی هستند در نظر گرفته که توسط خیریه ها و مساجد در مناطق مختلف کشور به این عزیزان اهدا خواهد شد.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه هر سری جهزیه شامل ۱۶ قلم کالای ایرانی است، اظهار داشت: با عنایت به این که بنیاد مستضعفان این اقلام را از کارخانجات تولید کننده خریداری نموده، هزینه هر سری جهزیه، ۱۵ میلیون تومان بوده که بسیار پایین تر از هزینه تهیه آن در بازار آزاد است.
وی در مورد اعتبار درنظر گرفته شده از جانب بنیاد مستضعفان برای تأمین این ۱۰ هزار جهیزیه تصریح کرد: با عنایت به مشارکت کمیته امداد در برخی از این جهیزیه ها، بنیاد مستضعفان مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان را برای تأمین این ۱۰ هزار جهیزیه مختص کرده است.
فتاح با اشاره به اینکه در صورت موفق بودن روند توزیع این جهیزیه ها، اساسا بنیاد مستضعفان، تأمین جهیزیه برای خانواده های نیازمند فاقد پوشش حمایتی را هم آغاز می کند، اظهار داشت: با عنایت به گستردگی جغرافیایی کشورمان و مسائلی که در فرآیند توزیع این جهیزیه ها امکان دارد وجود داشته باشد، بنیاد مستضعفان فرآیند توزیع را رصد خواهد نمود و در صورت موفق بودن، بطور قطع در مراحل بعد اقدامات بیشتری در این بخش انجام خواهد داد.منبع:

1399/05/16
11:38:12
5.0 / 5
2027
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی