Niazgah نیازگاه
برای مقابله با كرونا انجام می شود:

اینترنت رایگان برای برگزاری هیات های عزاداری محرم

اینترنت رایگان برای برگزاری هیات های عزاداری محرم

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی از رایگان بودن اینترنت برای برگزاری مراسم آنلاین عزاداری محرم آگاهی داد.


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی ساترا، جلسه ستاد هماهنگی برگزاری برنامه های محرم ۹۹ در رسانه های صوت و تصویر فراگیر با محوریت ساترا در سازمان تبلیغات اسلامی انجام شد.
صادق امامیان، رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) در این نشست اظهار داشت: مراسم ها با شرایط خاصی امسال برگزار می گردد و کوشش های بیشتری برای آن صورت می گیرد. هر سناریویی که امسال پیش بیاید حاوی یک واقعیتی است که نمی گردد از آن چشم پوشی کرد.
وی اضافه کرد: هیئت های آنلاین سهم بسزایی در مراسمات امسال دارند. فضای مجازی و عناصر صوتی و تصویری در مناسبت های اخیر و حتی محرم های گذشته بسیار فعال بودند، اما الان جدی تر فعالیت می نمایند. رسانه ای تر شدن محرم امسال به معنای آسان تر برگزار شدن آن نیست؛ باید تلاش مضاعف کرد که اقامه عزا اتفاق بیفتد.
امامیان اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده با چند اپراتور همکاری خواهیم داشت. بدین سان که جلسات به صورت آنلاین و با اینترنت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.
وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی محوریت تمامی کارهای محرم امسال است و برنامه ها حول این سازمان اتفاق می افتد. امسال طرحی با نام «خیمه های رسانه ای» داریم که نقش ویژه در برنامه های اجرایی محرم امسال دارند. این طرح با نظارت مستقیم سازمان تبلیغات اسلامی اجرایی می شود. بسیاری از سازمان ها و ارگان های رسانه ای در این طرح فعالیت می نمایند مثلا سازمان صدا و سیما نیز در ادامه برنامه سال های گذشته خود که هیات ها را پوشش می داد، امسال پر رنگ تر خواهد بود.
امامیان اظهار داشت: فرض ما این است که امسال خلا دو سال پیش کارهای رسانه ای جبران شود. البته قبل از این هیئت های بزرگ ما خدمات صوتی و تصویری خوبی ارائه می کردند، بدین سبب کار جدید نیست اما باید نظام مند باشد و نه با حضور حداکثری مردم و تنها در فضای مجازی بدون حضور مردم باشد.
حجت الاسلام و المسلمین قمی اظهار داشت: برای همه روشن است که این روزها گویی با جهان دیگری مواجه هستیم. اهمیت رسانه و فضای مجازی و صوت و تصویر فراگیر به سبب اهمیت مردم مهم می باشد. مجموعه صوت و تصویر می تواند در همه زمینه ها نقش آفرین باشد. در سازمان تبلیغات شان جدیدی بر عهده ما است. ما مسئول برگزاری مراسم و مسئول بررسی نظرات خبرگان و نخبگان این حوزه هستیم.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: از طرفی رهبر معظم انقلاب نیز دستور دادند سازمان تبلیغات در زمینه برگزاری مراسمات، مسئول اجرایی کردن دستورات ستاد کرونا باشد. سال قبل سازمان فقط وظیفه اجرایی و تسهیل گری برگزاری مراسم های محرم را داشت. همانطور که شلختگی ها در برنامه های اجرایی، ناهماهنگی ایجاد می کند، چند پارگی در تنظیم قواعد و دستورات، آشفتگی به وجود می آورد.
وی اشاره کرد: طبیعتا طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب تمامی دستورات از ستاد کلی مبارزه با کرونا صادر می شود. وظیفه ما هم افزایی بیشتر برای رسیدن به برنامه ای واحد در محرم امسال است. همه قواعد بهداشتی با لطف مردم رعایت خواهد شد. همانطور که در مراسمات اخیر نیز مانند شب قدر این صورت گرفت.


1399/05/14
22:57:14
5.0 / 5
2055
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی