Niazgah نیازگاه

چرا حق تقدم سهام عدالت صفر است؟

چرا حق تقدم سهام عدالت صفر است؟

نیازگاه: سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت در مورد اینكه چرا حق تقدم سهم ها در پرتفوی مشمولان سهام عدالت صفر است، توضیحاتی را ارائه نمود.


حسین فهیمی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه همه حقوقی که سهام دار عادی برای حق تقدم سهام دارد، مشمولان سهام عدالت نیز دارند، اظهار نمود: در مورد حق تقدم در سهام عدالت باید اظهار داشت که در فروش توسط خود سهام دار و فروش توسط شرکت هیچ مشکلی وجود ندارد اما اگر بخواهند از آن استفاده کنند، شرایط آن پیش از زمان سررسید اعلام خواهد شد.
وی افزود: به عبارت دیگر بطور کلی می توان سه کار با حق تقدم انجام داد. می توان آنرا فروخت یا می توان بهره برد یا اینکه هیچ اقدامی انجام نداد تا شرکت تجمیع شود و بفروشد و پول آنرا پرداخت کند.
بگفته فهیمی، درحال حاضر برای مشمولان سهام عدالت فروش توسط مشمول و فروش تجمیع شده توسط شرکت مشکلی وجود ندارد و شرایط استفاده از حق تقدم اعلام شده در زمان سررسید اعلام خواهد شد؛ بنا بر این جلوی سهم عدد صفر نوشته شده است.


بر طبق این گزارش، زمانی که یک شرکت افزایش سرمایه می دهد، به نسبت درصد افزایش سرمایه، تعداد سهام آن نیز افزایش می یابد. در این شرایط به سبب اینکه سهامداران یک شرکت خواستار حفظ حقوق و منافع خود در شرکت هستند، این انتظار را دارند که پس از افزایش سرمایه شرکت، درصد مالکیت خود در شرکت را نسبت به پیش از افزایش سرمایه حفظ کنند.
بنا بر این بر طبق قانون تجارت، این حق برای سهامداران شرکت در نظر گرفته می شود. بر این اساس، درصورتی که یک شرکت سهام جدیدی برای فروش منتشر کند، سهامداران فعلی در خرید این سهام جدید اولویت دارند. به این اولویت در خرید سهام نسبت به سهامداران جدید، حق تقدم خرید سهام گفته می شود.
یادآور می شود؛ مشمولان سهام عدالت که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده اند می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی WWW.SAHAMEDALAT.IR پرتفوی سهام خودرا مشاهده کنند.
منبع:

1399/04/04
11:47:24
5.0 / 5
2358
تگهای خبر: افزایش , اینترنت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی