Niazgah نیازگاه
در سال گذشته

كدام بانك ها بیشتر وام دادند؟

كدام بانك ها بیشتر وام دادند؟

نیازگاه: گزارش بانك مركزی از تسهیلات اعطایی در آخر سال گذشته نشان میدهد كه بانك ها و موسسات اعتباری و بانكهای غیردولتی و موسسات اعتباری به ترتیب بیشترین تسهیلات را در سال قبل پرداخت كرده اند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، طبق اطلاعات انتشار یافته از طرف بانک مرکزی درباره مانده تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسات اعتباری به تفکیک عقود اسلامی، بانک ها و موسسات اعتباری در آخر سال گذشته در کل ۱۶۰۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده اند که سهم تسهیلات قرض الحسنه از این مقدار ۱۱۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۱۳۹۷ با رشد ۴۷.۵ درصدی روبه رو شده است.
همچنین، بانکهای تجاری در کل ۲۷۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که با رشد ۲۷ درصدی روبه رو شده و سهم وام های قرض الحسنه از این مقدار تسهیلات ۲۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که اعطای این وام از طرف بانکهای تجاری در آخر سال گذشته ۵۱ درصد افزایش یافته است.
علاوه براین، میزان پرداخت تسهیلات از طرف بانکهای تخصصی در آخر سال گذشته با ۱۷.۷ درصد افزایش از رقم ۲۷۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به عدد ۳۲۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است که سهم تسهیلات قرض الحسنه از این مقدار تسهیلات اعطایی بانکهای تخصصی معادل ۱۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که با افزایش ۵۱.۹ درصدی در مقایسه با سال ۹۷ روبه رو شده است.
طبق این گزارش، بررسی تسهیلات اعطایی بانکهای غیردولتی و موسسات اعتباری در آخر سال ۱۳۹۸ نشان میدهد که تسهیلات این بانک با ۲۵ درصد رشد از رقم ۸۱۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به عدد ۱۰۱۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است و سهم تسهیلات قرض الحسنه از این مقدار تسهیلات معادل ۷۸ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده که اعطای این نوع تسهیلات در این نوع بانک ها ۴۵.۷ درصد رشد داشته است.
بنابراین، بانک ها و موسسات اعتباری و بانکهای غیردولتی و موسسات اعتباری به ترتیب بیشترین تسهیلات را در سال قبل پرداخت کرده اند. همچنین، بانک ها و موسسات اعتباری بیشترین و بانکهای غیردولتی و موسسات اعتباری کمترین تسهیلات قرض الحسنه را پرداخت کرده اند.
منبع:

1399/03/31
15:12:51
5.0 / 5
2308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی