Niazgah نیازگاه

بازگشایی مرز مهران همچنان در بلاتكلیفی

بازگشایی مرز مهران همچنان در بلاتكلیفی

به گزارش نیازگاه رئیس اتاق ایلام اعلام نمود: مقرر است بعد از اعلام طرف عراقی، مرز مهران دو روز در هفته برای جابجایی مواد غذایی و میوه و تره بار باز شود.


«شعبان فروتن» روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به اینکه مرز مهران از سوی ایران آماده بازگشایی است، اضافه کرد: تمامی گیت های ورودی و خروجی و ساختمان گمرک ضدعفونی شده و برای بازگشایی مرز منتظر طرف عراقی هستیم.
رییس اتاق بازرگانی ایلام با تاکید بر رعایت شدن پروتکل بهداشتی در این مرز اظهار داشت: بعد از بازگشایی مهران، تیم های علوم پزشکی و اتاق بازرگانی برای ضدعفونی در مرز حضور خواهند داشت.
به گفته وی در این مدت که مرز مهران تعطیل بوده هم روز گند زدایی در آن انجام شده است.
فروتن خاطرنشان کرد: سازمان همیاری قول داده که بعد از بازگشایی مرز، بتونلهای ضد عفونی برای عبور دادن کامیون ها و کالاها تعبیه شود.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا، پیش از این سخنگوی گمرک با اشاره به اینکه تصمیم بازگشایی مرزها از جانب دولت عراق به استانداری های مرزی سپرده شده، اظهار داشته بود: استانداری واسط برای بازگشایی مرز مهران در حال رایزنی با بغداد برای نحوه ساعت کاری مرز، روزهای ثابت در هفته، کالاهای دارای اولویت و تعداد کامیون ها در روز است تا بعد از جمع بندی با اجرای پروتکل های بهداشتی آنرا عملیاتی کند.
مهران یکی از نخستین مرزهایی بود که بعد از شیوع کرونا فعالیتش متوقف شد؛ البته درباره دلیل تعطیلی مرز ابهام وجود داشت و کرونا بعنوان علت اصلی این اقدام شناخته نشد. با این وجود دولت عراق از همان زمان تصمیم به تعطیلی مرز مهران گرفت و مقرر شد این مرز در بیست و سومین روز فروردین ماه بازگشایی شود.
اما وزارت بهداشت این کشور به علت برخی نگرانی ها، پیشنهاد تمدید یک هفته ای این تاریخ را برای مسدودی این مرز عرضه کرد و از آن زمان تابحال همچنان مرز مهران تعطیل بوده و رایزنی برای بازگشایی آن ادامه دارد.


1399/02/23
14:13:16
5.0 / 5
2813
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی