Niazgah نیازگاه
زنگنه مطرح كرد:

استفاده از راهكارهای غیر قیمتی برای افزایش بازدهی انرژی

استفاده از راهكارهای غیر قیمتی برای افزایش بازدهی انرژی

به گزارش نیازگاه وزیر نفت با اشاره به شدت مصرف انرژی بالا در كشور اظهار داشت: افزایش بازدهی انرژی بدون ایجاد خلل در رفاه مردم لازم است و راهكارهای غیرقیمتی مؤثر دراین زمینه همچون بهره مندی از سامانه های تولید هم زمان برق و حرارت (CHP) مورد توجه قرار دارد.


به گزارش روز شنبه پژوهشگاه صنعت نفت، بیژن زنگنه در بازدید از پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه و در حاشیه امضای قرارداد تجاری سازی محصولات میكروسی اچ پی در این مجموعه، اضافه كرد: گازی كه تولید می شود، بسادگی قابل افزایش نیست و از طرف دیگر، الان با راهكارهای قیمتی كه از مؤثرترین روش ها برای مدیریت مصرف انرژی است نمی توان پیش رفت و باید به دنبال راهكارهای غیرقیمتی بود كه سامانه های تولید هم زمان برق و حرارت (CHP) و استانداردسازی موتورخانه ها و بخاری های منازل مسكونی همچون آنهاست.
وی تفاوت مصرف انرژی را در دو فصل زمستان و تابستان بالغ بر ۳۵۰ میلیون مترمكعب گاز در روز عنوان نمود و اظهار داشت: این مقدار افزایش مصرف در روزهای سرد سال، فشار زیادی بر شبكه گازی كشور وارد میكند. به همین دلیل باید بدون آنكه رفاه مردم لطمه ببیند، مصارف گرمایشی كنترل شود.
زنگنه افزود: درباب چگونگی فعالیت ها در حوزه سامانه های تولید هم زمان برق و حرارت (CHP) با چند شركت دانش بنیان مذاكراتی داشته ایم و امیدواریم زمینه پیشبرد این مذاكرات فراهم گردد.
وزیر نفت به برخی دستاوردهای پژوهشگاه صنعت نفت نظیر سیستم های اندازه گیری آلاینده ها و رفع آلایندگی خاك نیز اشاره نمود و بعد از بازدید از پردیس انرژی و محیط زیست اظهار داشت: شاهد دستاوردهای خوبی در پژوهشگاه هستیم و امیدوارم در سال جدید كه سال جهش تولید نامگذاری شده است، فعالیت ها با اراده و امید بیشتر دنبال شود.منبع:

1399/01/16
17:18:04
5.0 / 5
2949
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی