Niazgah نیازگاه

سونامی در انتظار اقتصاد جهانی است؟

سونامی در انتظار اقتصاد جهانی است؟

نیازگاه: در شرایطی كه انتظار می رود جهان تا هفته ها درگیر ویروس كرونا باشد، نتایج این ویروس بر اقتصاد جهان از الان در حال نمایان شدن است.


به گزارش نیازگاه به نقل از سی ان بی سی، ویروسی كه تابحال حدود نیم میلیون نفر را در سرتاسر جهان آلوده كرده، این روزها در صدر كانون توجهات بین المللی قرار دارد و به نظر می آید كه رشد اقتصادی جهان كه از سال قبل و با اتخاذ رویكرد حمایت گرایانه توسط برخی كشورها و جنگ تجاری رو به تضعیف رفته بود، سال جاری بیشتر از پیش با كاهش مواجه خواهد شد.

سنگاپور
به قول مقامات سنگاپوری، از زمان شیوع كرونا در این كشور، رشد اقتصادی سنگاپور به منفی ۲.۲ درصد رسیده است و انتظار می رود دست كم در نیمه نخست سال جاری، اقتصاد این كشور كماكان كوچك تر شود. وزارت تجارت و صنعت سنگاپور در گزارش جدید خود نسبت به ثبت رشد منفی یك تا چهار درصدی در سال جدید اخطار داده و اعلام نموده است كه فضای كسب و كار در مقایسه با زمان قبل بحران كنونی بسیار نامطمین شده است.
هر چند سنگاپور یكی از اولین كشورهایی بود كه كووید-۱۹ در آن مشاهده شد اما تدابیر قاطع بهداشتی سبب شد تا تنها حدود ۷۰۰ مورد مبتلا شدن در این كشورثبت شود.

آرژانتین
در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹، رشد اقتصادی آرژانتین منفی ۱.۱ درصد بوده كه توقف فعالیتهای عمرانی و رشد منفی ۸.۳ درصدی بخش ساخت و ساز عامل اصلی ثبت این رشد ناامیدكننده بوده است. در میان سایر بخش ها نیر رشد خدمات مالی منفی ۸.۱ درصد و خدمات بازرگانی منفی ۲.۶ درصد اندازه گیری شده است.
فرانسه
دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو هم شدیدا با ویروس كرونا درگیر شده تا جایی كه این كشور بدترین وضعیت را بعد از ایتالیا و اسپانیا در اروپا دارا است. به دنبال اعلام قرنطینه سراسری و تعطیلی بخش بزرگی از كسب و كارها، مركز آمار فرانسه اعلام نمود سطح فعالیتهای اقتصادی این كشور در مقایسه با زمان پیش از انتشار كرونا ۳۵ درصد كاهش یافته است و شاخص اطمینان كسب و كارها به بدترین وضعیت خود از سال ۱۹۸۰ تابحال رسیده است.
آلمان
مركز مطالعات اقتصادی آلمان اخطار داده است كه رشد اقتصادی آلمان در نتیجه انتشار كرونا در سناریو خوش بینانه به منفی پنج درصد و در سناریو بدبینانه به منفی ۲۰ درصد خواهد رسید. این مركز هم چنین نسبت به افزایش نرخ بیكاری به بالاترین سطح ۱۲ سال گذشته اخطار داده است.1399/01/08
14:23:18
5.0 / 5
3216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی