Niazgah نیازگاه

نحوه پرداخت وام یك تا دو میلیونی و كمك 200 تا 600 هزار تومانی دولت

نحوه پرداخت وام یك تا دو میلیونی و كمك 200 تا 600 هزار تومانی دولت

به گزارش نیازگاه با نهایی شدن بسته حمایتی دولت ۱۰ گروه برای دریافت وام یك تا دو میلیونی شناسایی شدند كه بدون احتیاج به حضور در بانك ها این مبالغ به آنها پرداخت خواهد شد. در عین حال كه كمك بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی هم برای سه میلیون خانوار با حداقل درآمد در چهار دوره اختصاص پیدا می كند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، در روزهایی كه شیوع كرونا باعث صدمه دیدگی افراد در بعضی مشاغل یا افزایش هزینه ها شده است دولت بسته حمایتی در نظر گرفت كه با عرضه كمك بلاعوض یا وام با سود پایین تا حدودی صدمه ناشی از شرایط موجود را جبران كند.
اما امروز نهایی شدن سازوكار اختصاص بسته حمایتی نوبخت - رئیس سازمان برنامه و بودجه - در ارتباط با آن توضیحاتی عرضه كرد كه نشان داد ۱۰ گروه مشاغل شناسایی شده اند كه برای آنها تسهیلات بین یك تا دو میلیون تومان با سود چهار درصذ اختصاص پیدا می كند.
البته قرار نیست كه افراد دریافت این تسهیلات به بانك ها رجوع كنند بلكه مبالغ به حساب یارانه افراد متقاضی واریز می شود و هیچ گونه نیازی به ضامن نیست، بلكه كارت یارانه آنها خود ضامن این تسهیلات خواهد بود. در ادامه هم اقساط از همین واریزی به حساب كارت یارانه و یا كمك های معیشتی برداشت خواهد شد.

۱۰ گروه مشمول وام چه كسانی هستند؟
اما ۱۰ گروهی كه برای دریافت تسهیلات یك تا دو میلیون تومانی تعیین شده اند و حدود چهار میلیون خانوار را در بر می گیرد، به این صورت خواهند بود كه مراكز تولید و توزیع غذاهای آماده شامل رستوران ها، بوفه ها، طباخی ها، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها، اغذیه فروشی ها و موارد مشابه به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت در گروه اول قرار دارند.
همینطور گروه دوم شامل مراكز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، مهمانپذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه ها، زائرسراها، مراكز بوم گردی، مراكز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و خدماتی بین راهی و موارد مشابه به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هستند.
گروه های بعدی هم عبارتند از «حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری شامل هوایی، جاده ای، ریلی دریایی»، «دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری»، «تولید و توزیع پوشاك»، «تولید و توزیع كیف و كفش»، «مراكز توزیع آجیل، خشكبار، قنادی، بستنی و آبمیوه»، «مراكز و مجتمع های ورزشی و تفریحی»، «مركاز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی» و همینطور «مراكز تولید و توزیع و فروش صنایع دستی».

چهار دوره كمك بلاعوض ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی
گروه دیگری كه مشمول دریافت بسته حمایتی شده اند افرادی هستند كه حداقل درآمد را دارند؛ به نحوی كه حدود سه میلیون خانوار شناسایی شدند كه قرار نیست برای آنها تسهیلات اعتباری در نظر گرفته شود بلكه به تناسب بعد خانوار بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان طی چهار مرحله به آنها پرداخت خواهد شد كه به حساب یارانه آنها واریز می شود؛ به صورتی كه برای خانوار تك نفره ۲۰۰ هزار تومان، دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار و پنج نفره و بالاتر ۶۰۰ هزار تومان بوده كه مقرر است پرداخت این كمك بلاعوض طی هفته جاری صورت گیرد.1398/12/25
23:47:58
5.0 / 5
3263
تگهای خبر: آموزش , افزایش , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی