Niazgah نیازگاه

دست به كار شدن بانك مركزی چین برای حمایت بیشتر از اقتصاد در مقابل كرونا

دست به كار شدن بانك مركزی چین برای حمایت بیشتر از اقتصاد در مقابل كرونا

نیازگاه: بانك مركزی چین اعلام نمود حضور خود در بازارهای مالی این كشور را تقویت خواهد نمود.


به گزارش نیازگاه به نقل از نیویورك تایمز، لیو گوچیانگ، یكی از مدیران ارشد بانك مركزی چین اظهار داشت كه بانك مركزی این كشور گام های بیشتری برای پشتیبانی از بازار در مقابل ویروس كرونا خواهد برداشت. بخشی از این اقدامات شامل تزریق نقدینگی بیشتر و كاهش نرخ بهره وام و تسهیلات به شركت ها و بنگاه های كوچك و متوسط خواهد بود. لیو با بیان این كه فضای سیاست پولی چین هنوز جای مانور زیادی دارد اضافه كرد: ابزارهای در اختیار بانك مركزی، مختلف و نیرومند هستند و مطمئن هستیم كه می توانیم بر نتایج این اپیدمی غلبه نماییم.
در هفته های اخیر بانك مركزی چین نرخ بهره روی خیلی از تسهیلات اعطایی را كاهش داده است اما سرمایه گذاران انتظار دارنداقدامات بیشتری انجام شوند.
از سوی دیگر چن لیو، یكی دیگر از مدیران بانك مركزی چین با بیان این كه تأثیر كرونا بر رشد اقتصادی چین كوتاه مدت خواهد بود اضافه كرد: مطمئنیم كه بعد از آخر همه گیری كرونا، تقاضا و سرمایه گذاری سركوب شده با سرعت زیادی آزاد شود.
بسیاری از كارشناسان و موسسات بین المللی پیشبینی كرده اند رشد اقتصادی سه ماهه نخست سال اقتصاد چین در محدوده سه درصدی باشد. در صورتیكه این رشد به ثبت برسد، ضعیف ترین رشد اقتصادی چین در سه دهه اخیر خواهد بود.
چن لیو در بخش دیگری از سخنانش با اخطار به سودجویان بازار اظهار داشت كه بانك مركزی به دقت قیمت های نهایی برای مصرف كننده را زیر نظر دارد و با كسانی كه قصد اختلال در زنجیره تأمین داشته باشند برخورد خواهد نمود.
به گفته این مدیر ارشد چینی، بانك مركزی بزودی نقدینگی بیشتر به بازار تزریق خواهد نمود و كماكان متعهد به كمك به رشد اقتصادی و توسعه پایدار در چین خواهد بود.
تخمین زده می شود كه بانك مركزی چین تابحال حدود ۲۵۰ میلیارد دلار به بازار ارز تزریق كرده باشد. علاوه بر این بانك مركزی حدود ۶۰ میلیارد دلار وام در اختیار كسب و كارهای كوچك و متوسط قرار خواهد داد.
1398/12/03
14:41:04
5.0 / 5
3890
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی