Niazgah نیازگاه

رشد اقتصادی غافلگیركننده هلند

رشد اقتصادی غافلگیركننده هلند

به گزارش نیازگاه در شرایطی كه خیلی از كارشناسان انتظار رسیدن نرخ رشد اقتصادی هلند به نزدیكی صفر درصد را داشتند، اقتصاد هلند در سه ماهه پایانی سال ۰.۴ درصد رشد كرد.


به گزارش نیازگاه به نقل از تریدینگ اكونومیكس، رشد اقتصادی هلند در سه ماهه پایانی سال ۰.۴ درصد اندازه گیری شد كه باآنكه این نرخ در مقایسه با سه ماهه سوم سال تغییری نكرده اما این رشد ۰.۳ درصد بیشتر از نرخ رشد پیشبینی شده قبلی توسط كارشناسان بوده است.
در میان بخش های مختلف، سرمایه گذاری ثابت با رشد ۱.۲ درصدی بیشترین نقش را در تقویت رشد اقتصادی هلند داشته است و بعد از آن هم مخارج مصرفی با ۰.۷ درصد و مخارج دولتی با ۰.۵ درصد قرار دارند. هم چنین با بهبود تقاضا برای واردات محصولات هلندی در سطح جهان، بخش تجارت هم ۰.۲ درصد به تقویت رشد كمك كرده است.
از جانب دیگر نرخ تورم در اسپانیا هم اندكی افزایش یافته و با ۰.۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱.۱ درصد در دوازده ماه منتهی منتهی به ژانویه رسیده است. این نرخ تورم كه بالاترین تورم ثبت شده از آوریل سال قبل تابحال به حساب می آید بیشتر از همه تحت تأثیر افزایش چهار درصدی تورم در بخش حمل و نقل قرار گرفته است و بعد از این بخش، تورم بخش مواد غذایی و نوشیدنی با دو درصد و رستوران و هتلداری با ۱.۹ درصد قرار دارند.
بر اساس ماهانه هم نرخ تورم اسپانیا منفی یك درصد اندازه گیری شده كه ۰.۹ درصد كمتر از تورم ماهانه ثبت شده در این كشور در ماه دسامبر بوده است.
متوسط نرخ تورم اسپانیا در بازه زمانی ۱۹۵۵ تا ۲۰۱۹ برابر با ۶.۶۴ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ۲۸.۴۳ درصد اوت ۱۹۹۷ و كمترین تورم ثبت شده مربوط به ژوئیه ۲۰۰۹ با منفی ۱.۳۷ درصد بوده است.1398/12/02
14:07:00
5.0 / 5
4059
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی