Niazgah نیازگاه
وزیر ارتباطات در مراسم بزرگداشت روز زن:

مدیران پروژه ماهواره های ناهید و پیام، زن هستند

مدیران پروژه ماهواره های ناهید و پیام، زن هستند

به گزارش نیازگاه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه مدیران پروژه ماهواره های ناهید و پیام، زن بودند، اظهار داشت: زنان باید به واسطه توانایی های خود رشد كنند نه بر مبنای ظاهر و اصولا این نگاه ظاهربین، زنان را از مدار جامعه و توان اجرایی كشور خارج می كند.


به گزارش روز شنبه مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «محمد جواد آذری جهرمی» در جشن میلاد حضرت زهرا (ع) و گرامیداشت روز زن كه در سالن موزه ایران باستان برگزار شد، با تاكید بر اینكه امروز زنان در بیشتر عرصه های اجتماعی فعال می باشند و در عرصه های كار آفرینی و كسب و كار هم حضور فعالی دارند، اضافه كرد: بیشتر از ۹۰ درصد مجموعه های بوم گردی در كشور توسط زنان اداره می شود و زنان در عرصه اقتصاد دیجیتال و مدیریت استارت آپ ها در كشور حضور موفقی دارند.
وی با اشاره به اینكه زنان ظرفیت بالایی دارند كه باید از آن استفاده شود، افزود: در صنعت ماهواره بخش زیادی از دانشنمدان فضایی كشور زنان هستند به صورتی كه مدیران پروژه ماهواره های ناهید و پیام دو خانم بودند.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه زنان موتور محركه جامعه هستند، اضافه كرد: اگر زنان نباشند، مردان راندمان پایینی خواهند داشت و بخش زیادی از موفقیت مردان مرهون حمایت زنان است.
وی با اشاره به اینكه ۵۰ درصد پتانسیل جامعه زنان هستند كه باید در رشد جامعه مورد استفاده قرار بگیرید، خاطرنشان كرد: دو نوع سبك استفاده از این پتانسیل وجود دارد، سبك غربی مبتنی بر زیبایی زنان و سبك واقعی كه مبتنی بر نگاه دینی ما است.
آذری جهرمی افزود: زنان باید به واسطه توانایی های خود رشد كنند نه بر مبنای ظاهر و اصولا این نگاه ظاهربین، زنان را از مدار جامعه و توان اجرایی كشور خارج می كند.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه توجه به ظاهر زنان و نه توانمندی آنان یك عارضه اجتماعی است، خاطرنشان كرد: برای عوض كردن این نگاه باید دید مردان جامعه را اصلاح و فرهنگ جامعه را عوض نماییم تا به توانمندی و قابلیت زنان نگاه كنند.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه عصاره اقتصاد دیجیتال، خلاقیت است، اظهار داشت: فناوری، فضایی را به وجود می آورد كه زنان در كنار وظایف خود به وظایف كاری هم رسیدگی كنند.
وی اضافه كرد: هم اكنون ۱۷ درصد كاركنان شاغل در وزارت ارتباطات و ۱۸ درصد جامعه استارت آپی را زنان می سازند كه باید این رقم بیشتر شود و به بانوان در حوزه اقتصاد دیجیتال فرصت بیشتری بدهیم.


1398/11/26
15:38:18
5.0 / 5
4330
تگهای خبر: اقتصاد , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی