Niazgah نیازگاه

رشد اقتصادی كشورهای گروه 20 چه قدر بود؟

رشد اقتصادی كشورهای گروه 20 چه قدر بود؟

نیازگاه: چین بالاترین نرخ رشد اقتصادی كشورهای گروه 20 در سه ماهه سوم سال را از آن خود كرد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، سازمان توسعه و همكاری اقتصادی در گزارش جدید خود از رشد اقتصادی كشورهای عضو این سازمان اعلام نمود كه متوسط رشد اقتصادی كشورهای عضو گروه ۲۰ در سه ماهه سوم امسال ۰.۷ درصد بود كه بااینكه حدودا با پیش بینی های قبلی هم خوانی داشت اما در مقایسه با سه ماهه قبل، رشد اقتصادی خیلی از كشورهای عضو كاهش پیدا كرده است.
در میان كشورهای عضو گروه ۲۰، آفریقای جنوبی با ثبت رشد منفی ۰.۱ درصدی ( ۰.۹ درصد كاهش نسبت به سه ماهه دوم) پایین ترین نرخ رشد را داشته است و مكزیك با صفر درصد در رده بعدی قرار دارد. بالاترین نرخ رشد نیز طی این مدت مربوط به چین با ۱.۵ درصد بوده است و اندونزی با ۱.۴ درصد در رده بعدی قرار دارد.
بگفته سازمان توسعه و همكاری اقتصادی، رشد اقتصادی در كره جنوبی و تركیه از یك درصد در سه ماهه دوم به ۰.۴ درصد در سه ماهه سوم، كانادا از ۰.۹ درصد به ۰.۳ درصد، استرالیا از ۰.۶ درصد به ۰.۴ درصد و ژاپن از ۰.۵ درصد به ۰.۴ درصد كاهش داشته است. از طرف دیگر نرخ رشد در آمریكا، فرانسه و ایتالیا نسبت به سه ماهه قبل تغییری نداشته و به ترتیب ۰.۵ درصد، ۰.۳ درصد و ۰.۱ درصد اندازه گیری شده است.
در میان دیگر كشورهای عضو گروه ۲۰، نرخ رشد اقتصادی هند از یك درصد در سه ماهه دوم سال به ۱.۱ درصد در سه ماهه سوم، برزیل از ۰.۵ درصد به ۰.۶ درصد، اتحادیه اروپا از ۰.۲ درصد به ۰.۳ درصد، انگلیس از منفی ۰.۲ درصد به ۰.۳ درصد و آلمان از منفی ۰.۲ درصد به ۰.۱ درصد افزایش پیدا كرده است.
لازم به ذكر است استرالیا، عربستان، كانادا، آمریكا، هند، روسیه، آفریقای جنوبی، تركیه، آرژانتین، برزیل، مكزیك، فرانسه، آلمان، ایتالیا، انگلیس، چین، اندونزی، ژاپن و كره جنوبی از اعضای گروه ۲۰ هستند.
منبع:

1398/09/24
12:04:15
5.0 / 5
4547
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , نرخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی