Niazgah نیازگاه
رئیس مركز فناوری اطلاعات:

محصولات كشاورزی ۷ استان كشور ماهواره ای پایش می شود

محصولات كشاورزی ۷ استان كشور ماهواره ای پایش می شود

به گزارش نیازگاه رئیس مركز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد كشاورزی اظهار داشت: بعد از اتمام طرح آزمایشی سامانه پایش محصولات كشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای در سه استان زنجان، مازندران و جنوب كرمان این طرح در چهار استان دیگر هم اجرایی می شود.


به گزارش سه شنبه وزارت جهاد كشاورزی، «كریم احمدی صومعه» در همایش ارتقای سامانه پایش محصولات كشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای كه با حضور نمایندگانی از فائو در تهران و سازمان های جهادكشاورزی استانها در سالن توسعه برگزار شد، اضافه كرد: این طرح در چهار استان خوزستان، كردستان، فارس و گلستان نیز اجرا می گردد.
رئیس مركز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد كشاورزی اظهارداشت: تابحال روش های رایج پایش مانند سرشماری، نمونه گیری، كارشناسی و «ثبتی مبنا» برای پایش محصولات كشاورزی استفاده می شده است.
احمدی پایش محصولات كشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای را یكی از روش های متداول در كشورهای در حال توسعه و توسعه یافته دانست و اشاره كرد: شروع این پروژه در ایران و امضای تفاهم نامه آن در سال ۹۵ بوده است؛ در این پروژه تمام غلات را می توان پایش كرد و لازم است این روش برای محصولات دیگر هم اجرا شود.
بهبود نظام كشاورزی ایران با پایش ماهواره ای محصولات كشاورزی
«متیو هنری» مشاور پروژه سامانه پایش محصولات كشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای سازمان فائو اظهار داشت: اگر این پروژه در سطح ملی توسعه یابد، می تواند به بهبود نظام كشاورزی كشور كمك نماید.
وی اضافه كرد: هدف از اجرای این طرح، توسعه سامانه های پایش و روش هایی برای پی بردن به بهبود محصول و اطلاعات به دست آمده از محصولات كشاورزی، كمك به وزارت جهاد كشاورزی برای به دست آوردن داده های مختلف، تبادل دانش و توسعه راهكارهای پیشرفته برای پایش محصولات كشاورزی بوده است.
هنری اظهارداشت: هدف این طرح كه به صورت پایلوت در سه استان مازندران، زنجان و جنوب كرمان انجام شده، ایجاد نظام یكپارچه برای شرایط جغرافیایی و آب و هوایی در ایران است كه شرایط اقلیمی متنوعی دارد.منبع:

1398/09/19
22:28:11
5.0 / 5
4608
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی