Niazgah نیازگاه

اعلام آمادگی بخش خصوصی چین برای همكاریهای اقتصادی با ایران

اعلام آمادگی بخش خصوصی چین برای همكاریهای اقتصادی با ایران

به گزارش نیازگاه ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی همكاریهای اقتصادی بین المللی بخش خصوصی چین، زمینه همكاری موسسات و بنگاه های اقتصادی خصوصی پكن و تهران را بسیار مناسب خواند و آمادگی اتاق بخش خصوصی چین را برای همكاری میان دو كشور در تمام زمینه ها اعلام نمود.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایرنا «وانگ ین گوا» پنجشنبه در نشستی با مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران كه در راس هیاتی از مسؤلان این اتاق به پكن سفر كرده است، نقش موسسات خصوصی در اقتصاد چین را بسیار مهم ذكر كرد و اظهار داشت: بیشتر از ۳۰ درصد از سرمایه گذاری خارجی چین كه رقم آن به ۲۲۰۰ میلیارد دلار افزون می شود توسط بخش خصوصی چین انجام گرفته است و با عنایت به سیاست دولت چین در قالب ایده یك كمربند یك راه، بخش خصوصی چین نقش مهمی در سرمایه گذاری و بازارهای خارجی را خواهند داشت.
رییس اتاق خصوصی چین با اشاره به سفرهای سال ۲۰۱۶ خود به ایران، زمینه همكاری موسسات و بنگاه های اقتصادی خصوصی دو كشور را بسیار مناسب خواند و آمادگی اتاق بخش خصوصی چین را برای همكاری میان دو كشور در تمام زمینه ها اعلام نمود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران هم اظهار داشت؛ موسسات و بنگاه های بخش خصوصی چین می توانند در قالب ایده «یك كمربند یك راه» در زمینه پروژه های زیربنایی همچون حمل و نقل، را آهن، راه سازی، قطار سریع السیر، گردشگری در ایران سرمایه گذاری و مشاركت داشته باشند.
«مسعود خوانساری» اشاره به ظرفیت های بالقوه ایران در عرصه های مختلف، ارتباط و همكاری موسسات و بنگاه های اقتصادی بخش خصوصی را مورد تاكید قرار داد.
او در این جلسه كه اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی ایرانی ها منطقه شمال چین هم حضور داشتند، قابلیت های اتاق تهران با بیشتر از ۲۰ هزار عضو كه عموما از شركت های بزرگ ایران هستند را برشمرد و گفت گرچه روابط اقتصادی تجاری دو كشور روبه توسعه و گسترش است اما بخش خصوصی دو كشور با عنایت به ظرفیت های آنان بیشتر از پیش توانایی ایفای نقش در مناسبات اقتصادی دو كشور خواهند داشت.
«حسن توانا» رئیس اتاق بازرگانی ایرانی ها مقیم شمال چین هم در این جلسه با اشاره به قابلیت های اتاق تهران و اتاق بازرگانی بخش خصوصی چین آمادگی این اتاق را برای همكاری میان دو كشور بعنوان پل ارتباطی دو اتاق در قالب توافق های انجام شده اعلام نمود.
در ادامه این نشست تفاهمنامه همكاری سه جانبه میان اتاق بازرگانی صنایع، معادن و كشاورزی تهران با اتاق بازرگانی همكاریهای اقتصادی بین المللی بخش خصوصی چین و اتاق بازرگانی ایرانی ها مقیم شمال چین به امضا رسید.
بر اساس این یادداشت تفاهم، طرفین از ظرفیت های بنگاه های بخش خصوصی ایران و چین در جهت ارتقا مناسبات تجاری و هم سرمایه گذاری حمایت و در مورد اطلاعات بازار و تجارت بین المللی، اعزام گروه های تجاری، تبادلات علمی و آموزشی، برگزاری نشست ها و نمایشگاه های مشترك، ایجاد بستر خدمات اطلاع رسانی به تجار و بازرگانان دو كشور همكاری خواهند كرد.
كمك به حل مشكلات تجاری میان ایران و چین، ایجاد ساختار همكاری سه جانبه جهت تبادل اطلاعات اقتصادی و تجاری و هم سرمایه گذاری از دیگر مفاد این یادداشت تفاهم سه جانبه بود.


1398/08/23
10:21:15
5.0 / 5
4680
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی