Niazgah نیازگاه

تاج چاه اهواز-۲۶۹ با استفاده از قطعات بازیافتی تعمیر شد

تاج چاه اهواز-۲۶۹ با استفاده از قطعات بازیافتی تعمیر شد

به گزارش نیازگاه ایرنا- مدیر امور فنی شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب اظهار داشت: تاج چاه شماره اهواز-269 با دانش بومی، برای اولین بار در تاسیسات نفتی این شركت، با استفاده از پكر/ پلاگ قابل بازیافت ساخت داخل ایمن سازی و تعمیر شد.


روابط عمومی شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب، روز دوشنبه به نقل از صادق فتح الهی اعلام نمود: با این اقدام، از تعمیر چاه با دكل و هرزروی سیال درون سازند و در نهایت از تحمیل زمان و هزینه اضافی جلوگیری شد.
وی اضافه كرد: در این عملیات علاوه بر صرفه جویی حدود ۱۰۰ میلیارد ریالی در هزینه تعمیر چاه، زمان تعمیر و راه اندازی آن از حدود ۶ ماه به ۱۰ روز كم شد.
وی افزود: تعمیر چاه اهواز - ۲۶۹ به سبب نشت داخلی شیرآلات سرچاهی، با هدف كاهش زمان و هزینه تعمیر، استفاده از تجهیزات و قطعات جدید برای نصب بر روی تاج چاه در دستور كار قرار گرفت.
مدیر امور فنی شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب اظهار داشت: بعد از ساخت و تامین تجهیزات، قطعات و اتصالات تكمیلی مورد نیاز، با انجام تغییرات و اصلاحاتی در توپك قابل بازیافت موجود كه از طرف دانشگاه صنعتی شریف ساخته شد و همین طور متعلقات (BHA) مربوطه، برای اولین بار در مناطق نفت خیز جنوب توپك قابل بازیافت بعنوان توپك/پلاگ موقت برای ایمن سازی و تعمیر تاج چاه با موفقیت مورد استفاده واقع شد و مجدد چاه با دبی یك هزار و ۴۰۰ بشكه در روز در مدار تولید قرار گرفت.
فتح الهی افزود: طراحی و ساخت ابزار درون چاهی توپك قابل نصب/برداشت با همكاری و نظارت مستمر كارشناسان اداره مهندسی بهره برداری ستاد برای اولین بار در كشور توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف و با عنوان طرح پژوهشی "طراحی و ساخت ابزار درون چاهی توپك قابل نصب/برداشت" اداره ساخت كالا انجام و اجرا شد.
وی با اشاره به اینكه ابزارهای درون چاهی توپك قابل نصب/برداشت ساخت داخل تابحال در ۶ عملیات اسیدكاری انتخابی استفاده شده، اضافه كرد: به كارگیری این ابزارها در چاه های میادین اهواز، مارون و آغاجاری موفقیت آمیز بوده و سبب افزایش دبی سه هزار بشكه در روز شده و برای اولین بار بعنوان پكر/پلاگ در چاه اهواز۲۶۹ مورد استفاده قرار گرفته است.
وی افزود: از این روش می توان در تعمیر تاج چاه و شیرآلات چاه های مشابه نیز بهره برد.منبع:

1398/08/13
23:55:37
5.0 / 5
4228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی