Niazgah نیازگاه
رئیس كل سازمان امور مالیاتی:

جرائم مالیاتی فقط امسال كامل بخشیده می شود

جرائم مالیاتی فقط امسال كامل بخشیده می شود

به گزارش نیازگاه رئیس كل سازمان امور مالیاتی اعلام نمود: آخرین فرصت بهره مندی از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم قابل بخشش، امسال است و در صورت عدم پرداخت، بدهی مالیاتی قطعی می شود و برخورداری از تسهیلات یاد شده تا آخر سال جاری، در سال آینده فراهم نخواهد شد.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، امید علی پارسا ضمن اشاره به بخشنامه های اخیر در جهت بخشودگی جرائم مالیاتی اظهار نمود: این بخشودگی صرفا به منظور پشتیبانی از فعالان اقتصادی در سال رونق تولید و با عنایت به شرایط خاص اقتصادی كشور صادر شده و در سال های آتی، بدین منوال شاهد بخشودگی جرائم مالیاتی نخواهیم بود؛ بنابراین لازم است فعالان اقتصادی بخصوص فعالان عرصه تولید، از تسهیلات قانونی مذكور نهایت استفاده را ببرند.
وی ضمن رد این شائبه كه بخشودگی ۹۰ تا ۱۰۰ درصدی جرائم مالیاتی هر ساله تكرار خواهد شد، اظهار داشت: بطور قطع حمایت دولت از بخش غیردولتی همواره باید محدود، مشروط، كاهنده و تضمین دار باشد. البته با صدور بخشنامه ای و به منظور رفع این شائبه، اعلام كردیم كه در سال ۱۳۹۹، هم سطح اختیارات ادارات كل امور مالیاتی در مورد بخشودگی جرائم مالیاتی محدود خواهد شد و هم احراز شرایط خوش حسابی باید با مستندات كامل صورت گیرد. در واقع صرفه و صلاح این است كه فعالان اقتصادی از فرصت استثنایی امسال استفاده كنند و ضمن اكتساب عنوان خوش حسابی، با سهل ترین شكل ممكن و با عزت و احترام از بار سنگین جرائم مالیاتی رهایی یابند و قاعدتا هیچ مؤدی هوشمندی ۱۰۰ تومان بخشودگی سهل و آسان و با عزت و احترام امسال را با ۷۰ تومان بخشودگی احتمالی و سخت در سال بعد عوض نمی كند.
پارسا در توضیح نحوه محدود شدن سطح اختیارات مدیران در سال آینده اظهار داشت: با رعایت مفاد ماده ۱۹۱ قانون مالیات های مستقیم و سایر مقررات مربوط، در مورد بدهی های قطعی شده از ۱۳۹۹/۱/۱ به بعد، حداكثر بخشودگی جرائم قابل بخشش، برای مؤدیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری یا پروانه كسب تولیدی از مراجع ذیربط، ۷۰ درصد و برای سایر مؤدیان ۵۰ درصد برای هر منبع مالیاتی در هر سال یا دوره به مدیران كل امور مالیاتی تفویض می گردد.
رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور بار دیگر بر استفاده از این ظرفیت قانونی از جانب فعالان اقتصادی تصریح كرد و اظهار داشت: مؤدیان در صورت عدم پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده تا آخر سال جاری، بعنوان مؤدی خوش حساب تلقی نشده و جراءم متعلق قابل بخشودگی نخواهد بود.
طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، وی تصریح كرد: تفاوت این بخشودگی جراءم با اختیارات بخشودگی مدیران استان ها این است كه برای اولین بار، ۱۰۰ درصد بخشودگی ابلاغ گردیده و اختلاف سلیقه و برداشت و اتلاف وقت و انرژی فعالان و سیستم اداری و یا پرداخت هزینه های مشاوره و وكالت و... برای مجاب كردن ادارات كل امور مالیاتی و دریافت بخشودگی و خدای ناخواسته مفسده اداری در این خصوص را به صفر رسانده و در واقع هر مؤدی بدون اتلاف وقت و انرژی و... صرفا با رفتن به اداره امور مالیاتی ذیربط و پرداخت اصل بدهی، با سهولت هر چه تمام و با عزت و احترام از بار سنگین جرائم خلاص می شود.
به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، شرایط بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش مبحث برخی مواد قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده، طی بخشنامه های شماره ۲۰۰/۹۸/۴۱ مورخ ۱۳۹۸/۵/۸و شماره ۲۰۰/۹۸/۴۵ مورخ ۱۳۹۸/۵/۲۷ به منظور بهره مندی فعالان اقتصادی اعلام شده است.1398/06/02
13:47:13
5.0 / 5
4218
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی