Niazgah نیازگاه

افزایش شمار شاغلین كشورهای اروپایی

افزایش شمار شاغلین كشورهای اروپایی

نیازگاه: متوسط نرخ اشتغال زایی در كشورهای عضو منطقه یورو و اتحادیه اروپا 0.2 درصد افزایش پیدا كرد.


به گزارش نیازگاه به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، متوسط شمار شاغلین در ۱۹ كشور عضو منطقه یورو و ۲۸ كشور عضو اتحادیه اروپا تا اختتام سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ توانست رشد ۰.۲ درصدی را به ثبت رساند. این رشد در مقایسه با رشد ۰.۴ درصدی شمار شاغلین در سه ماهه نخست سال نصف شده است اما با وجود این، نرخ بیكاری در خیلی از اقتصادهای بزرگ اروپایی رو به كاهش بوده است.
طبق اعلام دفتر آمار وزارت كار آلمان، شمار بیكاران این كشور در ماه ژوئن با ۱۰۰۰ نفر كاهش نسبت به ماه قبل به دو میلیون و ۲۸۱ هزار نفر كاهش پیدا كرده است كه كمتر از ۴۰۰۰ نفر پیش بینی شده است. نرخ بیكاری در بزرگ ترین اقتصاد منطقه یورو و قاره اروپا كماكان در سطح ۵ درصد باقی مانده است. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۱.۴۹ میلیون نفر از شمار بیكاران كاسته شده است تا آلمان بعد از جمهوری چك، حالا دارای دومین نرخ بیكاری پایین در سطح منطقه یورو و اتحادیه اروپا باشد. شمار جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله فاقد شغل آلمانی نیز به ۵.۶ درصد رسیده است كه پایین ترین میزان در طول تاریخ این كشور شمرده می شود.
در دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو یعنی فرانسه نیز تا اختتام ماه ژوئن نرخ بیكاری در سطح ۸.۷ درصدی قرار گرفته است. از طرف دیگر اما نرخ بیكاری در دومین اقتصاد بزرگ اروپا افزایش یافته است: تا اختتام سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ متوسط نرخ بیكاری انگلیس با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به سه ماهه نخست سال به ۳.۹ درصد رسیده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ كشور بلژیك، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواكی و فنلاند است كه از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است كه شامل ۱۹ كشور عضو منطقه یورو بعلاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارك، سوئد، كرواسی، جمهوری چك و رومانی است.
منبع:

1398/05/26
15:41:39
5.0 / 5
4347
تگهای خبر: اشتغال , افزایش , اقتصاد , نرخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی