Niazgah نیازگاه

انگلیس از اتحادیه اروپا خارج نشده متحمل ۱ تریلیون پوند زیان شد!

انگلیس از اتحادیه اروپا خارج نشده متحمل ۱ تریلیون پوند زیان شد!

نیازگاه: خروج گسترده سرمایه از انگلیس به سبب ترس از آینده نامعلوم روابط این كشور و اتحادیه اروپا به ششمین اقتصاد جهان خسارت های سنگینی زده است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایندیپندنت، از زمان برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ تابحال بیشتر از ۷۰۰۰ فرصت شغلی و یك تریلیون پوند دارایی توسط شركت های بزرگ خارجی از انگلیس به سایر كشورهای عضو اتحادیه اروپا منتقل شده است. این جابجایی ها برای شركت های خارجی نیز كم هزینه نبوده است و تخمین زده می شود كه تنها چهار میلیارد پوند هزینه امور اداری و جانبی این انتقالات شده است.
شهرهای فرانكفورت آلمان، پاریس فرانسه و دوبلین ایرلند بیشتر از سایر شهرها توانسته اند میزبان جدید شركت های خارج شده از انگلیس باشند. خیلی از این شركت ها در حوزه مالی و بانكی فعالیت داشته اند كه برای تداوم فعالیت خود باید در بازار واحد اروپایی باقی بمانند. این خروج گسترده سرمایه، دارایی و نیروی انسانی متخصص سبب شده است تا رشد اقتصادی انگلیس شدیداً كم شود و در سه ماهه نخست امسال به صفر نزدیك شود.
خیلی از مؤسسات بین المللی نسبت به نتایج برگزیت آگهی داده اند. قبل تر بانك "یو بی اس" در گزارشی پیش بینی كرده بود ارزش واقعی پوند انگلیس در دوران پس از بریگزیت حدود ۱۲ درصد كاهش خواهد یافت. هم چنین نرخ تورم نیز ۱.۵ درصد از سطح كنونی فراتر خواهد رفت كه بخش عمده ای از افزایش قیمت ها مربوط به بهای مواد غذایی وارداتی است.
عمر علی، مدیر خدمات مالی در گروه مشاورین “EY" اظهار داشت: خیلی از شركت های خارجی كار تغییر مقر خود به دیگر كشورهای اروپایی را آغاز نموده اند و این مساله بطور قطع دارای هزینه هایی برای ما خواهد بود. این احتمال وجود دارد كه در صورت خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا، فعالیت آنها در انگلیس كاهش محسوسی یابد و حتی كاملاً متوقف شود. در كنار نتایج اقتصادی، مكانیزم جدید برای تداوم تجارت با كشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز بطور حتم پیچیده تر از مكانیزم فعلی خواهد بود و برای هر تغییری نیاز به گرفتن تاییدیه از نهادهای مربوطه اروپایی خواهیم داشت.
منبع:

1398/04/16
00:02:35
5.0 / 5
4607
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی