Niazgah نیازگاه

هزینه خانوارهای ایرانی ۵۰ درصد بیشتر شد

هزینه خانوارهای ایرانی ۵۰ درصد بیشتر شد

نیازگاه: هزینه خانوارهای ایرانی برای خرید مجموعه ای از كالا و خدمات در خردادماه سال جاری 50 درصد بیشتر شده است.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، گزارش های رسمی مركز آمار از این حكایت داشت كه تورم بار دیگر افزایش یافته و به روند رو به رشد خود در ماه های گذشته ادامه داده است. آنچه كه اتفاق افتاده در نهایت به این منتهی شده كه تورم سالانه با رشد ۳.۴ درصدی نسبت به اردیبهشت ماه به ۳۷.۶ درصد در خرداد ماه رسیده است.

این در حالی است كه بررسی وضعیت هزینه ای خانوارهای ایرانی در خردادماه امسال نسبت به همین ماه در سال قبل نشان داد كه بطور میانگین ۵۰.۴ درصد هزینه های آنها افزایش یافته است.

در بین كالا و خدماتی كه مردم در ماه گذشته مورد استفاده قرار داده اند، بالاترین سطح تورم نسبت به خردادماه سال قبل مربوط به دخانیات با ۱۰۹ درصد بوده است.

اما تورم در گروه خوراكی ها بیشتر از ۷۴ درصد گزارش شده كه در این گروه "گوشت قرمز و سفید و فرآورده های آن" با ۹۶.۴ و "گوشت قرمز و گوشت ماكیان" ۹۵ و "ماهی ها و صدف داران" با ۱۰۷ درصد بالاترین تورم را داشته اند.

همچنین مسكن در مقایسه با خردادماه سال قبل ۲۶ درصد، " شكر، مربا، عسل، شكلات و شیرینی" با ۸۵ درصد و" لوازم خانگی" با ۸۳ درصد، "تفریح و فرهنگ" ۷۵ درصد افزایش هزینه دارند.

در بررسی تورم سالانه باید اظهار داشت كه بالاترین سطح تورم به دخانیات با ۱۲۴ درصد اختصاص دارد و پس از آن گوشت قرمز و گوشت سفید با بیشتر از ۷۰ درصد در رده های بعدی قرار دارد.


منبع:

1398/04/02
14:14:56
5.0 / 5
4196
تگهای خبر: افزایش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی