Niazgah نیازگاه

چقدر گوسفند داریم؟

چقدر گوسفند داریم؟

نیازگاه: آخرین وضعیت دام های سبك نشان داده است كه حدود ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار راس گوسفند و بز در دامداری ها موجود است كه نسبت به مهرماه ۲۰ درصد افزایش دارد.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، آمار مركز آمار در ارتباط با وضعیت دام های سبك در بهمن ماه امسال از این حكایت دارد كه از مجموع حدود ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار رأس دام سبك كه در دامداری ها وجود داشته است، ۴۶ میلیون رأس گوسفند و ۱۶.۷ میلیون رأس باز بز و بزغاله بوده اند.

بر این اساس مقایسه تعداد دام های سبك در بهمن ماه نسبت به مهرماه سال جاری نشان داده است كه تعداد گوسفندها ۲۱.۹ درصد و بز و بزغاله ۱۵.۴ درصد افزایش یافته است.

همچنین در ماه مورد بررسی تعداد بره زاییده شده ۵.۴ میلیون رأس بوده كه نسبت به مهرماه ۱۰۷.۱ درصد افزایش دارد. از طرف دیگر تعداد بزغاله های زاییده شده ۱.۶ میلیون رأس بوده كه با رشد ۵۴.۸ درصدی همراه شده است.

این در شرایطی است كه نتایج سرشماری عمومی كشاورزی در مهرماه ۱۳۹۳ حاكی از آن بود كه حدود ۱.۲ میلیون بهره بردار كشاورزی به پرورش ۴۳.۸ میلیون رأس دام سبك مشغول بودند.

لازم به یادآوری است كه تغییرات دام معمولاً در فصل های مختلف سال اتفاق می افتد به این علت كه معمولاً با افزایش زایش گوسفند و بز در پاییز و زمستان جمعیت این نوع دام ها افزایش یافته و در بهار و تابستان با كاهش زایش و همین طور خروج دام های پرواری از تعداد دام های سبك كم می شود.
1397/12/19
22:49:31
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: افزایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی