Niazgah نیازگاه

حقوق برگشت خورد

حقوق برگشت خورد

نیازگاه: صحن علنی مجلس باز نتوانست محلی برای توافق در ارتباط با درصد افزایش و سازوكار پرداخت حقوق كاركنان در سال آینده باشد و در نهایت بار دیگر تبصره حقوق جهت بررسی بیشتر به كمیسیون تلفیق برگشت خورد. این در شرایطی است كه قبل از این برخی نمایندگان اعلام نموده بودند در ارتباط با مصوبات تلفیق برای حقوق مخالفت داشته و پیشنهادات دیگری نمایش خواهند كرد كه ظاهراً همین اختلاف نظرها و پیشنهادها مانع تصمیم گیری حقوقی شده است.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، همانطور كه از قبل پیش بینی می شد ماجرای حقوق كاركنان یكی از بخش های چالشی بین دولت و مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه خصوصاً در صحن علنی مجلس بود؛ بطوریكه از همان ابتدا پیشنهاد دولت در لایحه با مخالفان خودرا داشت و پس از پیشنهاداتی كه برای نحوه پرداخت و درصد افزایش حقوق در مجلس مطرح شد ظاهراً توافقی انجام نشده كه به تصویب نهایی برسد.

این در شرایطی است كه دولت برای بودجه سال آینده درصد افزایش حقوق كاركنان را تا ۲۰ درصد تعیین كرده بود و آنچه كه در كمیسیون تلفیق (قبل از ورود لایحه به صحن علنی) به تصویب رسید، نشان از حقوق ۲۰ درصدی با پرداخت یكسان حكایت داشت، اما از همان موقع برخی نمایندگان با نرخ ۲۰ درصد و برخی دیگر با نحوه پرداخت یكسان مخالف بودند.

در این باره نظرهای مختلفی مطرح بود از این كه ۲۰ درصد افزایش حقوق بطور یكسان نمی تواند پاسخگوی نیاز قشر كم درآمد و حتی حقوق های زیر سه میلیون تومان با عنایت به شرایط موجود تورم باشد. از طرف دیگر مخالفانی در مورد نحوه پرداخت پلكانی وجود دارند كه تاكید دارند در روش فعلی پرداخت پلكانی بعضی از حقوق بگیران از افزایش حقوق بهره مند نشده و یا حداقل را دارا هستند كه برای آنها جای گله باقی گذاشته و نمی تواند انتخاب درستی باشد.

در مجموع آنچه نمایندگان تاكید داشتند این بود كه "حتی اگر قرار بر پرداخت پلكانی حقوق است باید سازوكار متفاوتی از روند فعلی كه در آن حقوق های بالا تقریباً افزایش خاصی نداشتند اعمال شده و در آن بازبینی شود".

از این رو ظاهراً پیشنهاداتی در مجلس مطرح شده و با عدم تصویب نهایی، مقرر است بررسی ها همچنان در مورد افزایش حقوق كاركنان ادامه داشته باشد.

اما در این میان دولت موضع خودرا اعلام نموده و بر این تاكید دارد كه "بیش از این نمی تواند حقوق كاركنان را افزایش دهد و جایی برای تأمین هزینه های بالاتر ندارد؛ مگر این كه نمایندگان خود راهی برای هزینه افزایش حقوق پیش بینی شده بیندیشند".

این در حالی است كه در جریان بررسی های بخش حقوق در مجلس، نحوه دریافت مالیات از آن اخیراً تعیین شد كه متفاوت از گذشته است؛ بدین سان كه مالیات بین ۱۰ تا ۳۵ درصد به صورت پلكانی از حقوق كاركنانی كه مازاد بر سقف معافیت مالیاتی (دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در ماه) دریافتی دارند، كسر شود.
1397/12/08
16:24:47
5.0 / 5
4574
تگهای خبر: افزایش , بودجه , دولت , نرخ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی