Niazgah نیازگاه

عثمانی: شرایط برای حذف 4 صفر از پول ملی مهیا نیست

عثمانی: شرایط برای حذف 4 صفر از پول ملی مهیا نیست

به گزارش نیازگاه یك عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت كه شرایط اقتصادی فعلی برای حذف 4 صفر از پول ملی محیا نیست و این كار باید در زمان ثبات اقتصادی صورت گیرد.


محمد قسیم عثمانی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به عرضه لایحه حذف 4 صفر از پول ملی از جانب بانك مركزی به دولت خاطرنشان كرد: كشورهایی كه چنین تجربه ای داشتند عموما زمانی این كار را انجام دادند كه پس از یك تلاطم اقتصادی به فضای با ثبات اقتصادی رسیدند و برای آینده روشن و شفاف اقتصادی آن كار را انجام دادند.

وی افزود: ما هنوز به این شرایط نرسیدیم و تلاطم فضای اقتصادی ادامه دارد. در چنین وضعی نه تنها حذف 4 صفر از پول ملی كمكی به ما نمی كند بلكه تلاطم را بیشتر می كند.

نماینده مردم بوكان در مجلس با اشاره به اینكه حذف 4 صفر از پول ملی محاسبات را برای مردم پیچیده می كند و قیمت ها را به هم می زند افزود: الان شرایط برای چنین تغییری در پول ملی مهیا نیست. ما هنوز وضع متلاطم اقتصادی را در پیش رو داریم و نه تنها شرایط بهتر از گذشته نیست بلكه امكان دارد بدتر از گذشته شود و اعمال چنین سیاستی شرایط را بدتر می كند.

عثمانی افزود: فرض كنید كسی در فصل بارندگی سقف خانه اش را عوض نمی كند ولو این كه این كار لازم باشد ولی زمان انجام این كار مهم می باشد. الان هم زمان چنین تغییری در اقتصاد كشور نیست.

این عضو كمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینكه احیانا حذف 4 صفر از پول ملی به مجلس نمی رسد اظهار داشت: اگر این لایحه به صورت عادی در دولت و مجلس مطرح شود، به مجلس بعدی كشیده خواهد شد مگر این كه با قید فوریت تقدیم مجلس شود.
1397/10/19
14:49:21
5.0 / 5
4483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی