Niazgah نیازگاه

انگشت افترا بازار سرمایه به سمت حقوقی ها

انگشت افترا بازار سرمایه به سمت حقوقی ها

نیازگاه: سهامداران این روزها منتظر منتشر شدن گزارش های شش ماهه شركت های بورسی هستند. از طرفی با نزدیك شدن به ۱۳ آبان تصمیمات سرمایه گذاران تحت تاثیر وقایع كلان كشور قرار می گیرد. برخی علت كاهش قیمت سهام را نه دلایل بنیادی، بلكه فعالیت نادرست برخی سهامداران حقوقی می دانند و امروز انگشت افترا به سمت این سهامداران نشانه رفته است.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، بورس تهران هم اكنون شاهد روزهای متفاوتی است. از یك سو نزدیك شدن به تحریم های یك جانبه آمریكا سرمایه گذاران بورسی را تهدید می كند از جانب دیگر عرضه های نا بهنگام بعضی از حقوقی ها سرمایه سهامداران خرد را هدف قرار داده است.
در روزهای گذشته قیمت خیلی از سهم در سرازیری افتاد و بسیاری معتقد بودند كه برخی حقوقی ها به جای اینكه در صف های خرید سهم عرضه كنند با عرضه های آبشاری در صف های فروش، قیمت سهم ها را پایین كشیدند تا در كفِ قیمت، دوباره سهام را جمع آوری كنند.
این مبحث در خیلی از محافل بورسی مطرح می شد و سازمان بورس قول رسیدگی به آنرا داد هر چند كه بعضی از مسئولان آنرا خلاف واقع دانستند. اما اگر این مورد واقعیت داشته باشد سهامداران خرد بیشترین صدمه را از آن می بینند و این مورد سبب می گردد كه اعتماد عامه مردم به سرمایه گذاری در بازار سرمایه لكه دار شود.
اما در آخرین روز كاری بورس اوراق بهادار عرضه اولیه یك شركت جدید سبب شد، عده ای ترغیب شوند كه مقدار از نقدینگی خویش را در بورس سرمایه گذاری كنند و تا حدودی جبران مافات رخ دهد البته تاثیر این عرضه نمی تواند چندان مداوم باشد، چراكه این شركت چندان بزرگ نیست.
در عین حال سرمایه گذاران بورسی با اتمام نخستین ماه پاییز منتظر گزارش های شش ماهه هستند و افشای رسمی این گزارش ها می تواند تصمیمات سهامداران و برنامه آن ها برای شش ماهه دوم سال را تحت تاثیر قرار دهد.
در پنج روزه كاری بورس اوراق بهادار تهران در هفته ای كه گذشت شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بازار سهام از تراز ۱۸۱ هزار و ۱۵ واحدی تا رقم ۱۸۲ هزار و ۹۲۹ واحدی افزایش یافت و در نتیجه رشد۱۹۱۴ واحدی را تجربه نمود.
در تاریخ ۱۸ مهر ماه گذشته این شاخص آزاد شناور در تراز ۱۹۳ هزار و ۸۴۴ واحدی قرار داشت اما با گذشت پنج روز كاری ۵۹۳ واحد رشد كرد و تا عدد ۱۹۳ هزار و ۴۳۷ بالا رفت.
در عین حال شاخص ۳۰ شركت بزرگ بورسی ۱۴۴ واحد رشد كرد و به رقم ۹ هزار و ۱۶۸ رسید. شاخص بازار دوم هم با ۶۴۳۹ واحد رشد عدد ۳۵۱ هزار و ۱۱ واحدی را تجربه نمود. در عین حال شاخص بازار اول با ۸۶۲ واحد افزایش رقم ۱۳۷ هزار و ۵۳۶ واحدی را تجربه نمود.1397/07/27
22:45:41
5.0 / 5
4520
تگهای خبر: افزایش , اوراق , بازار , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی