Niazgah نیازگاه

راه حلی برای بهبود فضای كسب و كار

راه حلی برای بهبود فضای كسب و كار

به گزارش نیازگاه مدیركل امور استان های وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینكه كالای داخلی باید رقابت پذیر و دارای قیمت منصافه باشد تا به ایجاد اشتغال پایدار كمك نماید، اظهار داشت: دنبال كردن بهبود فضای كسب و كار و مقابله با قاچاق كالا و تنظیم اقتصاد از این راه همچون وظایف سازمانی در عرصه اقتصاد است كه كارهای خوبی در این زمینه انجام گرفته، اما فعلا كافی نیست.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، الله محمد آقایی در مراسم معارفه سرپرست جدید امور اقتصادی و دارایی استان ایلام با تاكید بر اینكه نباید فراموش كرد كه نظام عریض و طویل اداری برای خدمت به مردم است، با اشاره به نامگذاری امسال به نام پشتیبانی از كالای ایرانی اظهار نمود: در تحقق این شعار عوامل زیادی دخیل هستند و نمی توان مصرف كننده را مجبور به حمایت و مصرف كالای ایرانی كرد و از سوی دیگر تولید كننده هم نمی تواند مصرف كننده را نادیده بگیرد.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: تلاش حاكمیت و وزارت اقتصاد این است كه از ابزارهای سیاستگذاری اقتصادی بهتر استفاده نماید و در اقتصاد هیچ چیز دستوری نیست، بلكه باید بسترسازی نماییم تا این عرصه تنظیم شود و مثل ساعت كار كند.

آقایی وظیقه دانشگاهیان در این زمینه را دادن ایده به تولیدكننده دانست و اظهار داشت: بدون حركت تعاملی در داخل و تعاملات خارجی نمی توان اقتصاد را پویا كرد، چون همه چیز وابسته به هم است و بدون پشتوانه علمی به جایی نمی رسیم.

وی فعالیت های اقتصادی استان را در چند سال قبل در بعضی از شاخص ها را موفق ارزیابی كرد و اظهار داشت: مدیران كل اقتصاد و دارایی در سراسر كشور باید با كار، تلاش و عمل گرایی برای توسعه استان ها تلاش كنند.

آقایی بر استفاده از سرمایه گذاری خارجی تاكید و خاطرنشان كرد: خیلی از كسانی كه قصد سرمایه گذاری در داخل ایران را دارند، ایرانی ها مقیم خارج هستند كه می خواهند در كشور و استان های خود سرمایه گذاری كنند كه باید آنها را بشناسیم و زمینه سرمایه گذاری آنها را در استان فراهم نماییم.

وی تصریح كرد: مدیران كل امور اقتصادی و دارایی باید دست سرمایه گذاران را بگیرند و به ادارت ببرند و برای آنها مجوز بگیرند. 

1397/01/28
15:00:03
5.0 / 5
4845
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی