Niazgah نیازگاه

انتقاد یك نماینده از برگزار نشدن جلسه بررسی وضعیت ارز به صورت غیرعلنی

انتقاد یك نماینده از برگزار نشدن جلسه بررسی وضعیت ارز به صورت غیرعلنی

نیازگاه: یك عضو كمیسیون انرژی مجلس، اظهار داشت: با عنایت به اصل 69، در شرایط اضطراری جلسه مجلس باید به صورت غیرعلنی برگزار گردد. جلسه امروز هم باید به صورت غیرعلنی تشكیل می شد، جلسه امروز ما خروجی نداشت. مردم از شنیدن حرف خسته شده اند.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، سكینه الماسی در انتها جلسه علنی امروز مجلس در اخطاری با استناد به اصل 43 قانون اساسی، بیان كرد: اصل 43 می گوید برای تامین استقلال اقتصادی جامعه و ریشه كن كردن فقر و محرومیت و برآوردن نیازهای انسان در جریان رشد با حفظ آزادی او، اقتصاد جمهوری اسلامی ایران باید بر مبنای ضوابط زیر استوار باشد. در درجه اول تامین نیازهای اساسی، مسكن و خوراك و پوشاك و بهداشت و آموزش و امكانات لازم برای تشكیل خانواده باید برای افراد جامعه فراهم گردد. آیا با بازار ارز امروز می توان نیازهای اولیه مردم را تامین كرد؟

وی در ادامه با اشاره به بند 8 اصل 43 كه به جلوگیری از سلطه اقتصادی بیگانگان بر اقتصاد كشور اشاره دارد، بیان كرد: با عنایت به شرایطی كه امروز در جامعه حاكم است، آیا ما قادر به جلوگیری از سلطه اقتصادی بیگانگان هستیم؟ ما بحث ارز را به خانه های مردم كشانده ایم.

الماسی با استناد به اصل 44 قانون اساسی، بیان كرد: طبق شنیده ها، 18 تا 28 میلیارد دلار از نظر اقتصادی ما اینویس داشته ایم. این سرمایه مردم به كجا رفته است؟ اگر سرمایه گذاری شده بود و در معیشت مردم تاثیر داشت ما حرفی نداشتیم ولی اینگونه نیست.

وی در انتها با اشاره به اصل 69 قانون اساسی، بیان كرد: بر مبنای این اصل، مذاكرات مجلس باید علنی برگزار گردد و به گوش مردم برسد ولی در شرایط اضطراری در صورتی كه امنیت كشور ایجاب كند به تقاضای رییس جمهور یا یكی از وزرا و یا 10 تن از نمایندگان، باید جلسه غیرعلنی تشكیل گردد. آیا شرایطی اضطراری تر از وضعیت ارز وجود دارد؟ امروز باید جلسه به صورت غیرعلنی برگزار می شد. ما امروز فقط صحبت كردیم و خروجی نداشتیم، مردم از حرف زدن خسته شده اند.
1397/01/21
14:48:44
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی