Niazgah نیازگاه

پیش بینی بازار سكه پس از پیش فروش ها

پیش بینی بازار سكه پس از پیش فروش ها

نیازگاه: رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران معتقد می باشد كه سكه دیگر جای گران شدن ندارد و پیش فروش سكه از جانب بانك مركزی می تواند تا حدودی به كنترل و تنظیم بازار سكه كمك نماید اما در افزایش تقاضای سرمایه گذاری تاثیری نخواهد داشت.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، بانك مركزی در ادامه سیاست هایش در مورد سكه، بعد از حراجی های یك ماه اخیر، طرح پیش فروش سكه را با هدف پوشش تقاضای مصرفی خانوارها و تقاضای سرمایه گذاری از روز گذشته در شعب بانك ملی ایران شروع شد كه در باره این تصمیم بانك مركزی و تاثیر آن بر بازار طلا سكه، ابراهیم محمدولی - رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران - به ایسنا اظهار داشت: این اقدام می تواند تاثیرات مثبتی بر بازار داشته باشد و پول های سردرگمی كه در پیچ و خم بازار هستند را بدست آورد و به سمت خود بكشاند؛ بنابراین از این جهت می تواند موثر واقع شود.

وی با اشاره به اینكه پیش فروش سكه در كنترل بازار سكه موثر خواهد بود، اظهار نمود: تاثیر دیگر این سیاست این است كه تا حدودی روی تنظیم و نظم بازار اثر می گذارد و در واقع به تنظیم بازار كمك می نماید. با استفاده از این روش كنترل نسبی روی بازار تولید می گردد. اما از سوی دیگر این اقدام نمی تواند به تقاضای سرمایه گذاری كمك نماید و به نظر نمی رسد بتواند كسانی كه صاحب سرمایه هستند را به سمت سرمایه گذاری ترغیب كند.

محمد ولی خاطرنشان كرد: هم اكنون سكه به قیمتی رسیده است كه دیگر جای بالا رفتن ندارد و باید تلاش شود كه قیمت آن به سمت كاهش حركت نماید. از طرفی هم باید دید كه قیمت طلای جهانی چه وضعیتی خواهد داشت، چون قیمت سكه از قیمت طلای جهانی تاثیر می گیرد و تا حدود زیادی از آن تبعیت می كند.
1396/11/18
14:21:04
5.0 / 5
4546
تگهای خبر: بازار , بانك , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی