Niazgah نیازگاه

نیسان و هوندا شریک شدند

نیسان و هوندا شریک شدند

نیازگاه: روزنامه نیکی ژاپن گزارش کرد که خودروسازان ژاپنی نیسان موتور و هوندا موتور درحال بررسی استفاده از نرم افزار استاندارد شده خودرو و همکاری با یکدیگر بر روی شارژ وسایل نقلیه الکتریکی هستند که می تواند هزینه های آنها را کم کند.


به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، نیسان و هوندا در ماه مارس اعلام نمودند که درحال بررسی یک شراکت راهبردی برای تولید قطعات خودرو های الکتریکی هستند برای اینکه بدنبال به دست آوردن جایگاه بیشتری در بازار جهانی خودرو های باتری دار هستند که انتظار می رود در سال های آتی رشد کند.
نیکی اعلام نمود که سومین و دومین خودروساز بزرگ ژاپن بدنبال توسعه مشترک سیستم عامل کنترل خودرو ها در کوشش برای کاهش هزینه ها بودند. نیکی اظهار داشت که نیسان و هوندا همین طور می توانند برای تقویت زیرساخت شارژ برای افزایش رقابت پذیری خود در خودرو های الکتریکی با یکدیگر همکاری کنند.
ماکوتو اوچیدا، مدیرعامل نیسان در ماه مارس اظهار داشت که آنها چه در ژاپن و چه در خارج از کشور آماده همکاری در هر منطقه هستند.
نیسان که در سال ۲۰۱۰ پیشگام خودرو های برقی در بازار با خودروی لیف نیسان بود و هوندا با تهدید فزاینده ای در بازار فزاینده خودرو های برقی جهانی، همچون خودروسازان تسلا و چینی و کره جنوبی، مواجهند. هر دو خودروساز ژاپنی در بازار مهم چین به سبب روی آوردن مصرف کنندگان به سمت خودرو های برقی ارزان تولید شده برندهای چینی مانند بی وای دی ضربه سختی خورده اند.
بر اساس گزارش رویترز، نیسان در پنج ماه اول سال بیش از ۵۰ هزار خودروی برقی را در سرتاسر جهان فروخت که حدود ۳.۵ درصد از کل فروش جهانی ۱.۴ میلیون دستگاه را به خود مختص کرده است.
منبع:

1403/04/16
12:01:49
5.0 / 5
56
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی