Niazgah نیازگاه

پرداخت 13 و شش دهم میلیارد دلار برای واردات کالا در 80 روز

پرداخت 13 و شش دهم میلیارد دلار برای واردات کالا در 80 روز

نیازگاه: به گزارش نیازگاه، سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران اظهار داشت: از آغاز فروردین امسال تا (هجدهم خردادماه)، ۱۳.۶ میلیارد دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو و واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است.به گزارش نیازگاه به نقل از مرکز مبادله ارز و طلای ایران، اصغر بالسینی سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران اظهار داشت: برای کالاهای اساسی ۳ میلیارد و ۳۲۹ میلیون دلار، برای کالاهای تجاری و بازرگانی مبلغ ۷ میلیارد و ۶۵۵ میلیون دلار و برای خدمات ۲۹۵ میلیون دلار و برای واردات در مقابل صادرات ۲ میلیارد و ۳۵۶ میلیون دلار تأمین ارز صورت گرفت.


سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران در ادامه تصریح کرد: برای واردات کالای اساسی کشاورزی شامل گندم، دانه های روغنی و نهاده های دامی ۲ میلیارد و ۸۱۰ میلیون دلار، برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی ۵۱۹ میلیون دلار و در مجموع ۳ میلیارد و ۳۲۹ میلیون دلار برای کالای اساسی و دارو ارز با نرخ ۲۸، ۵۰۰ تومان با هدف پشتیبانی از مصرف کنندگان و دسترسی اقشار جامعه به کالاهای ضروری با قیمت ارزان تر پرداخت گردید.


وی اضافه کرد: تأمین ارز نیمایی برای «صنایع حمل و نقل و خودرو» معادل یک میلیارد و ۵۵ میلیون دلار، «صنایع تجهیزات برق و الکترونیک» معادل یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون دلار، «صنایع معدنی» معادل ۵۳۸ میلیون دلار، «ماشین آلات و تجهیزات تولید» معادل ۵۹۲ میلیون دلار و «منسوجات و پوشاک» معادل ۳۶۵ میلیون دلار صورت گرفته است. این گروههای صنایع همینطور به ترتیب ۵۸۷، ۱۲۱، ۴۴۳، ۴۱۶ و ۲۱ میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات تا انتهای روز هجدهم خرداد ماه سالجاری دریافت نمودند.
به گزارش نیازگاه به نقل از مهر، علاوه بر ذکر شده، ۳ میلیارد و ۸۴۵ میلیون دلار ارز نیمایی و ۷۶۸ میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده، البته دوازدهمین حراج سکه هم از (دوشنبه، بیست ویکم خردادماه) در مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز خواهد شد.


همچنین، امروز (شنبه، نوزدهم خردادماه) در تالار اسکناس ارز مرکز مبادله ایران، دلار با نرخ ۴۵ هزار و ۲۸۸ تومان، یورو با نرخ ۴۸ هزار و ۹۴۳ تومان و درهم با نرخ ۱۲ هزار و ۳۳۱ تومان مورد مبادله قرار گرفت. به همین ترتیب تالار حواله ارز، شاهد مبادله دلار با نرخ ۴۲ هزار و ۳۲۵ تومان، یورو با نرخ ۴۵ هزار و ۷۴۱ تومان و درهم با نرخ ۱۱ هزار و ۵۲۵ تومان بود.
مرکز مبادله ارز و طلای ایران، میانگین موزون نرخ ارز یک ماهه منتهی به ۱۹ خرداد، ۳۷ هزار و ۴۹۴ تومان برای دلار، ۴۰ هزار و ۲۰۵ تومان برای یورو، ۱۰ هزار و ۲۰۹ تومان برای درهم و ۵ هزار و ۱۷۴ تومان برای یوآن چین محاسبه شده است.


منبع:

1403/03/19
19:24:08
5.0 / 5
97
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی