Niazgah نیازگاه

افزایش بی خانمانی در زمستان با اصلاحات ترامپ آرژانتین

افزایش بی خانمانی در زمستان با اصلاحات ترامپ آرژانتین

نیازگاه: اصلاحات پزشکی و کاهش حقوق بازنشستگی و حقوق دولتی توسط ترامپ آرژانتین، بی خانمانی در شهرهای بزرگ را افزایش داده و افراد بیشتری را به فقر کشانده است.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، در شرایطی که خاویر مایلی، رییس جمهور لیبرتارین آرژانتین، کیف پول دولت را به بهای سنگین برای اقتصاد و اقشار لطمه پذیر، متوازن می کند، تازه ترین نظرسنجی مقامات محلی نشان داد تعداد رسمی آرژانتینی هایی که در خیابان های بوئنوس آیرس می خوابند، در آوریل به ۴۰۰۹ نفر رسید که در مقایسه با ۳۵۱۱ نفر در زمان مشابه سال گذشته، افزایش داشت. این آمار در شهرهای دیگری مانند کوردوبا و روزاریو دیده می شود.

روچیو کومان که بازنشستگی دولتی دریافت می کنند، سال هاست که بی خانمان است. این زن، وضعیت فعلی را «فاجعه» توصیف می کند. او در بین بی خانمان ها و کارگرانی است که از خیریه «دوستان در راه» کمک می گیرند. این خیریه در خیابان های بوئنوس آیرس به افرادی که قادر به تامین معاش خود نیستند، کمک می نماید.

مونیکا دو روسیس ۵۹ ساله که مدت ۱۳ سال قبل به اداره این خیریه کمک کرده است شاهد بدتر شدن شرایط است. او می گوید افراد بیشتری که سقفی بالای سرشان دارند به ما مراجعه می کنند، برای اینکه درآمد کافی ندارند.

واکنش دولت به بحران بی خانمانی تا حالا با انتقاد روبرو شده است. کمک های غذایی وقتی خاویر میلی در دسامبر به قدرت رسید، متوقف گردید برای اینکه دولت او کوشش کرد به مقابله با فساد در سیستم رفاه اجتماعی و یکپارچه سازی پروسه تحویل کمک غذایی بپردازد. میلی اعلام نموده است می خواهد با تغییر روشی که خیریه ها به عنوان واسطه برای توزیع منابع به نیازمندان استفاده می شوند، به «کسب و کار فقر» پایان دهد.

دادگاهی در آرژانتین دوشنبه هفته جاری به دولت فرمان داد چندین تن مواد غذایی اختصاص یافته برای فقرا را که در انبارها نگهداری شده اند تا مورد بررسی درخواستی دولت قرار بگیرند، آزاد کند.

سخنگوی رییس جمهور اوایل هفته جاری تائید کرد که آنها برای این تصمیم، درخواست تجدیدنظر خواهند کرد.

انتخاب بین غذا و گرما

فرانسیسکو یاماس ۵۲ ساله با وجود داشتن شغل، در بین کسانی قرار دارد که مجبور شده اند برای کمک، به بانکهای غذا مراجعه کنند.

قبض برق ماهانه وی در بوئنوس آیرس از ۱۱۰ پزو (۲.۵۰ دلار) در نوامبر، به ۱۲ هزار پزو (۱۳.۵۰ دلار) بالا رفته است برای اینکه دولت، یارانه های برق را هدف گرفته است و افزایش مالیات را در آستانه برنامه ریاضتی خود اعلام نموده است.

افزایش مالیات به همراه تورم سالانه حدود ۳۰۰ درصدی، خیلی از مردم آرژانتین را مجبور کرده است در زمستان نیمکره جنوبی، بین گرما و غذا، یکی را انتخاب کنند.

یاماس می گوید من کسی هستم که کار می کنم و نمی توانم تا آخر ماه سر کنم. او که با نگهداری از سالمندان، درآمد کسب می کند، اظهار داشت: دولت میلی چندان به طبقه متوسط و طبقات فرودست، فکر نمی کند.

طبق گزارش دانشگاه کاتولیک آرژانتین، در سه ماهه نخست امسال، حدود ۱۸ درصد از خانوارها دیگر قادر به تامین غذا و انرژی مورد نیاز خود نبودند که در مقایسه با ۹.۶ درصد در زمان مشابه سال گذشته، بالا رفته است.

برآوردهای دانشگاه کاتولیک آرژانتین حاکی از آنست که حدود ۵۵.۵ درصد معادل حدود ۲۵ میلیون نفر، در سه ماهه نخست سال، در فقر زندگی کردند که در مقایسه با ۱۰ درصد در زمان مشابه سال ۲۰۲۳، افزایش داشت.

میلی با فقر بالایی که به دولت او ارث رسیده است، مبارزه می کند. این کشور آمریکای جنوبی نرخ فقر بالای ۲۵ درصد را در دو دهه گذشته ثبت کرده است اما فقر شدید تحت دولت میلی تشدید شده است برای اینکه سیاست های وی برای کنترل تورم سه رقمی، فاینانس دولت را بهبود بخشیده اما افراد بیشتری را به نداری کشانده است.

بر اساس گزارش رویترز، روسیس به ریسک بی خانمان شدن تعداد بیشتری از مردم عادی اشاره کرده و می گوید انتخاب بین پرداخت اجاره یا خوردن غذا است.
1403/03/18
12:34:18
5.0 / 5
117
تگهای خبر: افزایش , اقتصاد , بانك , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی