Niazgah نیازگاه
یوسفی:

دستگاههای اجرایی باید همراهی لازم را با وزیر صمت داشته باشند

دستگاههای اجرایی باید همراهی لازم را با وزیر صمت داشته باشند

به گزارش نیازگاه، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عملکرد صنعت خودرو سازی قابل دفاع نیست اما این که همه به عملکرد وزیر صمت نسبت داده شود، دقیق و کارشناسی شده نیست بنابراین مجموعه مسئولین، دولت، وزرا و سیستم پولی مالی کشور باید همراهی لازم را با وزیر صمت داشته باشند.


مجتبی یوسفی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز عید فطر، اظهار داشت: همواره بیانات رهبر انقلاب راهگشای مشکلات داخلی و بین المللی بوده و نشان از ژرف نگری و دقت نظر ایشان دارد.
نماینده مردم اهواز اضافه کرد: هنگامی که ایشان سفارش هایی در حوزه معیشت، پشتیبانی از تولید ملی، سبد خانوار و موضوعات دیگر مانند همدلی و همراهی قوای سه گانه برای حل مشکلات مردم را می خواهند یعنی این که باید این مساله برای کارگزاران قوای سه گانه از اولویت بیشتری برخوردار باشد و باید با تلاش مضاعف و همفکری بین سه قوه مشکلات زندگی مردم بخصوص مسائل انباشت شده در حوزه اقتصادی مرتفع گردد.
یوسفی در ادامه ضمن اشاره به این که بیشتر مشکلات ما در حوزه اقتصادی به دهه گذشته و دولت های قبل برمی گردد، اظهار داشت: البته بخشی از تصمیمات دولت جدید هم بی تأثیر نیست ولی عدم برنامه ریزی در حوزه های زیرساختی در گذشته مشکلاتی را برای کشور به وجود آورده و ما در ادامه در حوزه عملکرد وزارت خانه ها مولفه هایی را برای آنها تعریف کرده و بعد نمره دهیم.
این عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: در بحث مشکلات شهرکهای صنعتی و کارگاه های تعطیل، حدود ۳۰۰۰ واحد راکد در مدت حضور وزیر صمت و اقدامات بموقع ایشان به چرخه تولید برگشت و علاوه بر آن هم در حوزه واگذاری معادن و شفاف سازی سامانه های برخط، حوزه کسب و کار پنجره واحد اقدامات خوبی صورت گرفته است.
نماینده مردم اهواز افزود: در ادامه در حوزه خودرو و کیفیت آن گله مردم به حق است و در مورد وضعیت آشفته بازار خودرو پاسخی برای آنها نداریم.
یوسفی با اشاره به اینکه اگر در این زمان کوتاه بخواهیم همه مشکلات را به عملکرد یک وزیر نسبت دهیم این حرف دقیق و کارشناسی شده ای نیست، اظهار داشت: اما باید وزارت خانه با همراهی رئیس جمهور در عین این که از تولید ملی حمایت می کند نسبت به تراز عرضه و تقاضای هم توجه کند.
نماینده اهواز افزود: با عنایت به انباشت تقاضای خودرو باید واردات خودرو صورت می گرفت که بخشی در بحث ورود خودرو های نو توسط وزیر صمت صورت گرفت اما بعضی از نهادها همچون مجمع تشخیص مصلحت نظام که وظیفه قانون گذاری نداشتند ورود کرده و در تصمیم گیری و قوانین مجلس اقدام نموده که این بخش با چالش مواجه گردید اما توسط وزیر صمت ادامه یافت تا این که به علت افزایش ارز بحث خودرو دست دوم عنوان شد که باردیگر توسط مجمع رد شد.
وی ادامه داد: عملکرد صنعت خودرو سازی قابل دفاع نیست اما این که همه به عملکرد وزیر نسبت داده شود، بحث دقیق و کارشناسی شده نیست بنابراین مجموعه مسئولین، دولت، وزرا و سیستم پولی مالی کشور باید همراهی لازم را با وزیر صمت در قسمت واردات خودرو و تأمین منابع مالی برای پشتیبانی از صنعت و پرداخت تسهیلات داشته باشند.
یوسفی اظهار داشت: امروز بطور قطع حوزه معیشت و اشتغال از مطالبات اصلی مردم است ازاین رو تصمیم نهایی باید در جهت حمایت مردم، ثبات قیمتها و پیشرفت کشور باشد.
منبع:

1402/02/04
15:39:11
5.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی