Niazgah نیازگاه

جذب ۱۰۰ هزار نفر در دستگاه های اجرائی با آزمون استخدامی

جذب ۱۰۰ هزار نفر در دستگاه های اجرائی با آزمون استخدامی

نیازگاه: به گزارش نیازگاه، رییس امور جذب، بکارگیری و رشد سازمان اداری و استخدامی از جذب 100 هزار نفر در دستگاه های اجرائی در ماه های آتی آگاهی داد و اظهار داشت: آزمون های استخدامی سال 1402 به گونه ای متفاوت برنامه ریزی شده تا کیفیت، عدالت، سرعت و تنوع در جذب نیرو به عنوان اولویت های سازمان اداری و استخدامی کشور، در این دوره از آزمون های استخدامی مدنظر قرار گیرد.به گزارش نیازگاه به نقل از ایسنا، علیرضا علیخان زاده در این زمینه اظهار داشت: کیفیت جذب نیرو در این دوره از آزمون های استخدامی، با حضور کانون های ارزیابی ویژه استخدام بالاتر رفته است. شکل کلی آزمون ها از امتحان کتبی و مصاحبه صرف خارج شده و ابزارهای جذب و سنجش مهارت های افراد، متفاوت تر از قبل در نظر گرفته شده است.

وی با تأکید بر افزایش سرعت جذب پس از آزمون و به نتیجه رساندن آن، اظهار داشت: در این دوره گلوگاه های پروسه گزینش و ارزیابی شناسایی شده و سرعت جذب بالا رفته است.

وی درباب چگونگی کوتاه تر شدن زمان استخدام از اعلام قبولی تا شروع فعالیت، توضیح داد: با بیان نتایج آزمون، همزمان با مصاحبه، اسامی قبول شدگان به گزینش دستگاهها هم اعلام می شود تا بررسی پرونده های استخدامی در زمان کمتری صورت گیرد.

رئیس امور جذب، بکارگیری و رشد، از راه اندازی سامانه ای با عنوان سامانه «امتحانات» در آینده نزدیک آگاهی داد و اظهار داشت: برنامه ریزی کرده ایم تا آخر سال از سامانه «امتحانات» رونمایی نماییم تا در داده پردازی در مجموعه دولت یکپارچگی ایجاد شود و آن زمان است که پروسه استخدام می تواند در دو ماه صورت گیرد.

وی اعلام نمود: در ایام آتی صفحه ای در سایت سازمان اداری و استخدامی کشور راه اندازی می شود که مرجع اصلی برای اعلام و اطلاع رسانی آزمون های استخدامی خواهد بود.

وی بهار امسال را بهار آزمون های استخدامی خواند و اضافه کرد: قسمتی از دفترچه های آزمون های استخدامی که در بهار امسال مقرر است برگزار شود، در اسفندماه انتشار یافته و بخش دیگر در روزها و ماه آتی منتشر می شود.

علیخان زاده درباب تعداد صدور مجوز استخدام برای دستگاه های اجرائی کشور اعلام نمود: صدور مجوز استخدام آموزگاری در وزارت آموزش وپرورش برای ۲۸ هزار و ۱۸ نفر، بانک ملی برای ۱۸۳۲ نفر، شرکت های تابع وزارت نفت ۳۴۲۰ نفر و آزمون دبیری و هنرآموز و مدارس استثنایی آموزش وپرورش برای ۲۸ هزار و ۸۶۶ نفر صادر گردیده است.

علیخان زاده با اشاره به برگزاری آزمون مشترک دهم برای ۱۶ دستگاه اجرائی در کل کشور اظهار داشت: در این آزمون ۵۰۲۲ نفر جذب ۱۶ دستگاه اجرائی خواهند شد که ۵ خردادماه آزمون آن برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: سازمان تات، سازمان ثبت اسناد، وزارت راه و شهرسازی، گمرک، سازمان شیلات، سازمان پزشکی قانونی، شرکت زیرساخت، پست بانک، دستگاه های اجرائی استان سیستان و بلوچستان، سازمان ملی استاندارد، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان ملی راندمان، سازمان علوم و زمین، بانک توسعه صادرات، سازمان نقشه برداری، سازمان امور مالیاتی همچون ۱۶ دستگاه های متقاضی نیرو هستند.

علیخان زاده با اشاره به این که در مجموع طی ماه های آتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر بوسیله آزمون های استخدامی جذب دولت می شوند، اشاره کرد: برگزاری آزمون های دیگر منوط به تامین اعتبار از جانب دولت و سازمان برنامه و بودجه است و اگر اعتبار تامین گردد تا آخر سال باز هم آزمون استخدامی خواهیم داشت.

علیخان زاده تفاوت این دوره با دوره های قبل در صدور مجوز استخدامی را تشریح نمود و اظهار داشت: هم اکنون جذب برمبنای تحلیل نیاز نقطه ای دستگاه و با کار کارشناسی دقیق انجام شده است که چگونه، چه تعداد و به چه محل هایی مجوز استخدام داده شود.

وی در پایان، عدالت در صدور مجوز استخدام را اساس کار این دوره از جذب برای دستگاه های اجرائی کشور عنوان نمود و اظهار داشت: قانون جوانی جمعیت و مناطق کمتر توسعه یافته و کمتر برخوردار مبنای صدور مجوز استخدام در این دوره بوده است.
1402/01/19
20:13:44
5.0 / 5
399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی