Niazgah نیازگاه
یك عضو كمیسیون كشاورزی مطرح كرد

کوشش برای برنامه ریزی در بازار گوشت و میوه شب عید

کوشش برای برنامه ریزی در بازار گوشت و میوه شب عید

به گزارش نیازگاه، یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: جلسات کمیسیون کشاورزی برای نظارت بر بازار میوه و گوشت شب عید برگزار شده و باتوجه به تمهیدات انجام شده در بازار میوه و گوشت سفید عید مشکلی خاصی وجود ندارد اما در زمینه گوشت قرمز مردم با مشکلاتی مواجهند.


علیرضا عباسی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اقدامات کمیسیون کشاورزی برای نظارت بر بازار مواد غذایی و میوه در شب عید، بیان کرد: در سال ۹۱ یک سری وظایف از وزارت تجاری جدا و به وزارت کشاورزی محول شد. یک سری اختلاف نظرهایی در این عرصه وجود داشت اما در نهایت یک سری حوزه های نظارتی بصورت کامل از وزارت تجاری به وزارت جهاد کشاورزی محول شد و تنظیم بازار محصولات کشاورزی بصورت کامل در زمینه وزارت جهاد قرار گرفت، بدین سبب در این قسمت وظیفه وزارت جهاد کشاورزی هم تامین این محصولات و هم نظارت بر عرضه و توزیع و قیمت آنها است.

تلاش کمیسیون کشاورزی این است که اتفاق های ناخوشایند سالهای قبل در بازار عید تکرار نشود
این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه یکی از وظایف کمیسیون کشاورزی ورود به این موضوعات است که جلسات مختلفی را در آستانه نوروز امسال دراین زمینه برگزار کرد، اشاره کرد: باتوجه به اتفاق هایی که در بازار میوه شب عید سال قبل رخ داد و اتفاق هایی که در بازار گوشت سفید شب عید سال ۹۹ رخ داد، تمام تلاش کمیسیون کشاورزی این است که امسال این اتفاق ها تکرار نشود. کمیسیون کشاورزی بر این مساله تاکید دارد که با برنامه ریزی صحیح مشکل خاصی در بازار گوشت مرغ و گوشت قرمز و میوه شب عید ایجاد نشود.

بازار مرغ در کنترل است
نماینده مردم کرج در ادامه اشاره کرد: اما باتوجه به مسائل تولیدی و سایر عوامل قیمت گوشت برای مردم مناسب نمی باشد و ما این تذکر را به وزارت جهاد کشاورزی دادیم که زمانی که باید مراقبت صورت می گرفت تا دام های مولد ما حذف نشوند و جوجه ریزی ما مناسب باشد، مقداری کوتاهی انجام شده است. ما در جلسات گوناگون با دوستان در وزارت جهاد کشاورزی راجع به این مسائل صحبت کردیم و الان مقداری کنترل بر بازار مرغ حاکم است و در زمینه گوشت قرمز نیز با واردات درصدد هستند تا بازار را تنظیم کنند.

۱۵ هزار تن میوه برای تنظیم بازار شب عید درنظر گرفته شده است
وی ادامه داد: در مورد میوه شب عید نیز به همین صورت است؛ سال قبل اتفاق هایی در تعاون روستایی رخ داد و مردم میوه بدون کیفیت را با قیمت بالا خرید کردند. امسال دولت رویه خودرا عوض کرده است، بخش خصوصی را وسط آورده که میوه را خریداری نموده و با ۱۰ درصد زیر قیمت بازار به مردم عرضه نماید که ما به این رویه اعتراض کردیم که این ممکنست در بازار التهاب بوجود آورد اما مجموعه معتقد می باشد اتفاقی نمی افتد اما ما اصرار داریم که اگر مراقبت صورت نگیرد ممکنست اشکال ایجاد شود. حالا ۱۵ هزار تن میوه برای بازار شب عید در نظر گرفته شده که اساسا کفاف نیاز جامعه را نمی دهد.
عباسی در آخر اشاره کرد: هنوز جلسات کمیسیون کشاورزی دراین زمینه ادامه دارد و ما دغدغه های خودرا به دوستان منتقل می نماییم تا مراقبت لازم صورت گیرد تا در آخر اسفند گرفتار مشکل نشویم. رایزنی ها در حال انجام می باشد که ۱۵ هزارتن میوه نیز به عنوان پشتیبان برای تنظیم بازار میوه شب عید در نظر گرفته شود. ان شاءالله مشکلی در بازار میوه نخواهیم داشت. اما در حوزه گوشت قرمز مشکل داریم و مردم به سختی درحال تهیه هستند.1401/12/23
08:30:51
5.0 / 5
200
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی