Niazgah نیازگاه
پاك فطرت:

مجلس در بودجه سال آینده به دنبال پشتیبانی از تولیدکنندگان است

مجلس در بودجه سال آینده به دنبال پشتیبانی از تولیدکنندگان است

به گزارش نیازگاه، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس در بودجه سال آینده در راه پشتیبانی از تولید کننده و کسب و کارها گام برداشته است.


علیرضا پاک فطرت در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به مصوبات دیده شده در لایحه رودجه سال آتی در مورد معافیت مالیاتی، بیان نمود: مالیات در بودجه سال آینده حدود ۶۸ درصد افزوده شده است. برخی ها می گویند این رقم قابل تحقق نیست اما مجلس و دولت معتقد هستند که این رقم قابل تحقق است چونکه منابع جدید مالیاتی پیشبینی شده است. مثلاً مالیات بر سفته بازی و دلالی یا مالیات بر ویلاهای لوکس در لایحه پیشبینی شده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: اما مجلس مالیات تولید را به منظور پشتیبانی از تولید کنندگان و کسب و کار ها کاهش داده است. هدف اینست که به تولید کننده فشار وارد نشود. از نظر ما اصلا نباید از تولید مالیات گرفته شود بلکه باید به این حوزه سوبسید هم داده شود. چین اگر به این رشد اقتصادی رسید دلیلش این بود که به تولید کننده خود سوبسید داد و تضمین می داد به تولید کننده و صادر کننده که اگر محصولی تولید شد و بر روی زمین ماند، ضررش را جبران کند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه در کشور ما تولید کننده مورد توجه نیست. با آیین نامه های مختلف دست و پای تولید کننده و کسب و کارها بسته شده است. ما در بودجه به دنبال این هستیم که به تولید کننده احترام بگذاریم و از کسب و کارها حمایت نماییم. تولید هست که برای کشور بهره وری بوجود آورده و قدرت پول ملی را حفظ می نماید. کسی که امروز ماشین خرید و چند ماه بعد قصد فروش داشت باید مالیات بپردازد. افرادی که خانه های مختلف خرید و فروش کرده باید مالیات بپردازند. با این شرایط فکر و سرمایه جامعه به سمت تولید می رود.
ایشان در ادامه تصریح کرد: امیدواریم با روشی که دولت و مجلس پیش گرفته است در ظرف چند سال آینده بتوانیم تولید خویش را بالا برده و صادرات در حوزه های مختلف گسترش پیدا کند. زمانی که تولید افزایش یابد اشتغال بوجود آمده و کسب وکارهای داخلی هم رونق پیدا خواهد نمود.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به این که گفته می شود نرخ ارز در لایحه بودجه ۱۴۰۲ شناور تعیین خواهد شد، بیان نمود: در مورد نرخ ارز هنوز تصمیم نهایی در مجلس گرفته نشده است. تبصره ۱۴ که به این حوزه باز می گردد به علت تلاطم های بازار ارز فعلاً کنار گذاشته شده و مقرر است بخش هزینه ای و درآمدی آن با یکدیگر بررسی شود. در مورد شناور یا ثابت بودن نرخ ارز مجلس تصمیم خواهد گرفت. باتوجه به اوضاع موجود و تحریم های وحشتناک پیشبینی می شود در حوزه قیمت ارز نرخ ثابت لحاظ نشود. باید اجازه داد مجلس و دولت چه تصمیمی در این عرصه تصمیم گیری کنند.
وی ادامه داد: بنده فکر می کنم قیمت ارز باید شناور باشد. نه این که دست در جیب مردم کرد بلکه هدف پایدار ماندن شرایط اقتصادی می باشد. اگر نرخ ارز ثابت در نظر گرفته شود امکان دارد دولت شش ماه دیگر مجبور شود تا بودجه ای دیگر به مجلس بیاورد.
1401/12/14
11:28:13
5.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی