Niazgah نیازگاه

آخرین وضعیت راه اندازی فاز دوم منطقه ویژه پتروشیمی در خوزستان

آخرین وضعیت راه اندازی فاز دوم منطقه ویژه پتروشیمی در خوزستان

نیازگاه: نیازگاه: خوزستان سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان آخرین وضعیت راه اندازی فاز دو منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در استان را تشریح نمود.محمد فلاح در گفت و گو با ایسنا، درباب آخرین وضعیت راه اندازی فاز دو منطقه ویژه پتروشیمی استان اظهار داشت: در خوزستان صنایع مادر بسیار بزرگی وجود دارد اما در زمینه صنایع پایین دست خصوصاً در زمینه صنایع پایین دستی پتروشیمی اقدام مناسبی انجام نشده است که باید به این مهم توجه جدی کرد.

وی اضافه کرد: در زمینه صنایع پایین دستی پتروشیمی فاز دو منطقه ویژه پتروشیمی در دست اقدام است تا بتوان با راه اندازی آن زمینه را برای فعالیت صنایع پایین دستی حوزه پتروشیمی در استان فراهم نمود و گسترش داد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان اظهار داشت: برای راه اندازی فاز دو منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی حدود ۳هزار هکتار زمین با همکاری منطقه ویژه در اراضی هندیجان درحال عملیاتی شدن است.

فلاح افزود: این طرح در مرحله کمیسیون ماده ۲۷ است و کلیه استعلامات آن گرفته شده است. امیدواریم با نهایی شدن زمین این طرح و واگذاری آن به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ظرفیت بزرگ و خوبی برای صنایع پایین دستی حوزه پتروشیمی ایجاد شود.

وی اضافه کرد: این طرح همین طور در مرحله گرفتن مجوزهای زیست محیطی است و امیدواریم با دریافت مجوزهای لازم و اجرائی شدن آن، شاهد توسعه صنایع پایین دستی حوزه پتروشیمی باشیم برای اینکه اشتغال حاصل از اجرای این طرح ها برای حل مساله اشتغال بسیار تاثیر گذار است.

منبع:

1401/11/11
12:31:45
5.0 / 5
485
تگهای خبر: احداث , اشتغال , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی