Niazgah نیازگاه
استاندار گلستان خبر داد؛

رشد 11 برابری اعتبارات حوزه آب گلستان در دولت سیزدهم

رشد 11 برابری اعتبارات حوزه آب گلستان در دولت سیزدهم

نیازگاه: به گزارش نیازگاه، گلستان استاندار گلستان اظهار داشت: در دولت سیزدهم اعتبارات حوزه آب و فاضلاب در استان گلستان رشد 11 برابری و در بعضی شهرستان های دارای تنش آبی بیشتر، رشد 37 برابری داشته است.


دکتر علی محمد زنگانه امروز سه شنبه ۱۳ دی در همایش روحانیون تشیع و اهل سنت گلستان اظهار داشت: سردار شهید سلیمانی با عمل خود خیلی چیزها را برای ما به تصویر کشیدند و سخن گفتن در مقام این مرد بزرگ راحت نیست.
وی ادامه داد: با وجود این که استان گلستان از نظر ظرفیت های خدادادی و الهی جزو ۱۰ استان برتر کشور است اما اگر تا حالا از این ظرفیت های بی شمار به درستی استفاده می شد امروز این استان نباید در زمره چهار استان فقیر کشور قرار می گرفت.
استاندار گلستان با اشاره به این که سرانه تولید در گلستان نصف میانگین کشور است، اشاره کرد: در صورتیکه گلستان جزو دو استان برتر کشور از نظر جمعیت روستانشین است اما ۷۵ درصد از جمعیت روستایی استان جزو پنج دهک کمتر برخوردار می باشند.
زنگانه، درآمد ناخالص داخلی ۵۶ هزار میلیاردی استان گلستان را بسیار پایین دانست و تاکید کرد: این میزان حداقل باید به ۲۵۰ همت برسد، بگفته صاحب نظران و مفسرین گلستان می تواند در افق ۱۴۰۴ سرانه درآمدی خودرا به میانگین کشوری برساند.
وی با اعلان اینکه تجربیات موفق در روستای وامنان، پنج پیکر و عطاآباد باید در دیگر نقاط استان گلستان اشاعه داده شود، اشاره کرد: اهداف راهبردی و برنامه عملیاتی برای پیشرفت همه جانبه گلستان و رفع کمبودها درحال تدوین است و همه باید در تحقق آن به یکدیگر کمک نماییم.
استاندار گلستان متذکر شد: در مسافرت ریاست جمهوری ۱۲ هزار میلیارد تومان برای پروژه های مختلف شامل کشاورزی، آب، عمرانی و کشاورزی اعتبار مصوب شد، همین طور ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال آفرین به تصویب رسید و برای راه اندازی نیروگاه و پتروشیمی منابعی در نظر گرفته شد.
زنگانه با اعلان اینکه اجرای پروژه تحول آفرین توسط ستاد اجرائی فرمان امام(ره) برای رسیدن به هدف جذب سرمایه گذار در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: امیدوار هستم با برنامه ریزی انجام شده چهره فقر را از گلستان بزداییم و این مهم با توسعه صنعت توریسم، اجرای پروژه هایی مانند نجات خلیج گرگان و غیره قابل تحقق است.
وی با اعلان اینکه برای حفظ دین اسلام و قرآن باید وحدت داشته باشیم، متذکر شد: امروز با افتخار اعلام می نماییم که ۹۴ درصد از افراد بومی و نخبه استان گلستان در روند انتصابات به کارگیری شدند، به فضل الهی با حفظ وحدت، دوری از سستی، تنبلی و کاهلی به اهداف خود خواهیم رسید.
استاندار گلستان با اشاره به این که دولت سیزدهم ۲۰۰ درصد از اعتبارات گلستان را رشد داده است، بیان کرد: در دولت سیزدهم اعتبارات حوزه آب و فاضلاب در استان گلستان رشد ۱۱ برابری و در بعضی شهرستان های دارای تنش آبی بیشتر رشد ۳۷ برابری داشته است.
زنگانه اشاره کرد: در بعضی شهرستان های استان گلستان مانند گرگان، گنبدکاووس، آزادشهر و کلاله مشکل آب داریم و در طول یک سال مالی اخیر یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای رفع چالش آبی در استان هزینه شده است، دولت صادق الوعد تنها بعد از گذشت چند روز از سفر استانی رییس جمهور، یک هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار را به استان اختصاص داد و امروز استان گلستان با از سرگیری پروژه های بلاتکلیف به یک کارگاه بزرگ تبدیل گشته است.
منبع:

1401/10/13
15:01:50
5.0 / 5
412
تگهای خبر: اشتغال , تولید , دولت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی