Niazgah نیازگاه
رئیس مركز آموزش سازمان مالیات:

۳۰۰ هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی داریم

۳۰۰ هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی داریم

نیازگاه: به گزارش نیازگاه، رئیس مرکز آموزش سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: حالا بیشتر از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یعنی به اندازه حجم مالیات مورد وصول طی سال قبل معافیت و مشوق های مالیاتی در کشور درحال اعطاست.به گزارش نیازگاه به نقل از مهر، مهدی موحدی بکنظر در یک مصاحبه رادیویی، با اشاره به اینکه قانون مالیات بر ارزش افزوده سال قبل مصوب و ابلاغ گردیده است، اظهار نمود: اجرای این قانون از ۱۳ دیماه سال ۱۴۰۰ در کشور شروع شده است،. اگر مشکل یا ابهامی در مورد این قانون وجود داشته باشد با تفاسیر سازمان امور مالیاتی و دیگر مراجع قانونی اشکالات مزبور برطرف خواهد شد.
رئیس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: هم اکنون این سازمان هیچ برنامه ای برای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده ندارد چون هنوز مدت زمان زیادی از تصویب، ابلاغ و اجرای این قانون نگذشته است.
وی افزود: منتها سازمان امور مالیاتی در جهت اصلاح نظام مالیاتی کشور برنامه ریزی های خوبی انجام داده تا بتواند اشکالات موجود در این نظام را برطرف کند.
موحدی بکنظر با تکیه بر این که اعمال معافیت مالیاتی همیشه مفید نیست، اظهار نمود: حالا بیشتر از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یعنی به اندازه حجم مالیات مورد وصول طی سال قبل معافیت و مشوق های مالیاتی در کشور درحال اعطاست.
وی خاطرنشان کرد: اگر خیلی از این معافیت های بی شمار و بیجا نبود چه بسا هم اکنون حجم قابل توجهی هم به عدالت مالیاتی کمک می کرد و هم درآمد دولت را می توانست حجم قابل توجهی افزایش دهد.


منبع:

1401/09/04
13:15:55
5.0 / 5
226
تگهای خبر: آموزش , افزایش , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی