Niazgah نیازگاه
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام كرد؛

بی توجهی شرکت های ذیل وزارت نفت به اجرای حساب واحد خزانه

بی توجهی شرکت های ذیل وزارت نفت به اجرای حساب واحد خزانه

نیازگاه: به گزارش نیازگاه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: برمبنای قانون برنامه ششم توسعه و قانون اساسی همه پرداخت ها و دریافت های شرکت های دولتی و وزارتخانه ها باید بوسیله خزانه صورت گیرد.جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم در مورد اجرای حساب واحد خزانه در دستگاههای اجرایی به خبرنگار مهر اظهار داشت: بر مبنای قانون برنامه ششم توسعه و قانون اساسی همه پرداخت ها و دریافت های شرکتهای دولتی و وزارت خانه ها باید از راه خزانه صورت گیرد.
وی اضافه کرد: البته در بودجه ۱۴۰۱ هم تاکید شده که وزارت نفت باید تمامی حساب های خویش را در خزانه داری کل متمرکز کند، اما طبق گزارش های واصله، ده ها شرکت وابسته به وزارت نفت همچنان این کار را انجام نداده اند و در بانک ملت شماره حساب غیرقانونی دارند.
نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم افزود: همینطور آنها ده ها هزار میلیارد تومان رسوب مالی در حساب های خودشان دارند و این مغایر قانون است.
کوچکی نژاد خاطرنشان کرد: خزانه داری کل هم اعلام نموده چندین بار این مورد را پیگیری و نامه ارسال کردیم، اما متأسفانه زیر بار نرفتند و همچنان بحث انتقال حساب ها به خزانه بانک مرکزی باز است و حساب های غیرقانونی غیر از خزانه در خیلی از شرکت ها همچون شرکتهای وابسته به وزارت نفت وجود دارد.
عضو مجمع نمایندگان استان گیلان، اجرای حساب واحد خزانه را راهکاری برای مقابله با حقوق های نجومی دانست و اظهار داشت: ما اعمال ماده ۲۳۴ را در دستور کار قرار دادیم و گزارشی را در صحن علنی مجلس قرائت خواهیم کرد تا از راه قوه قضاییه بتوانیم متخلفان را مورد پی گیرد قانونی قرار دهیم؛ بی توجهی نسبت به این موضوع، مشکل ساز خواهد شد و دیوان محاسبات و سایر دستگاههای نظارتی نمی توانند بر روی هزینه کردها نظارت داشته باشند و فساد هم افزایش خواهد یافت و درحال کوشش برای اجرای حکم قانونی بودجه ۱۴۰۱ هستیم تا همه حساب شان را در خزانه داری کل متمرکز کنند.
وی در انتها تصریح کرد: بی توجهی دستگاه ها نسبت به اجرای حساب واحد خزانه به منزله تصرف غیرقانونی اموال عمومی به حساب می آید و قوه قضاییه می تواند به این موضوع، ورود و با متخلفان برخورد کند.


منبع:

1401/09/03
16:49:10
5.0 / 5
46
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی