Niazgah نیازگاه
رئیس سازمان امور مالیاتی كشور:

متوسط مالیات ماهانه کشور امسال به 40 همت رسید

متوسط مالیات ماهانه کشور امسال به 40 همت رسید

به گزارش نیازگاه، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: متوسط مالیات ماهانه کشور در سال ۱۴۰۱ به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسید که این امر نتیجه پیشگیری از فرارهای مالیاتی و شناسایی مودیان جدید بوده است.به گزارش نیازگاه به نقل از مهر، داود منظور ظهر پنجشنبه در ستاد تجهیز درآمد استان اصفهان با اشاره به اینکه رویکرد سازمان امور مالیاتی عدالت مالیاتی است، عنوان کرد: دولت انتظار دارد که سهم بیشتری از بودجه از راه مالیات تأمین شود که این امر با پیشگیری از فرارهای مالیاتی و شناسایی مودیان جدید صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: نتیجه این اقدامات سبب شد تا متوسط مالیات ماهانه کشور در سال ۱۴۰۱ به ۴۰ هزار میلیارد تومان برسد که رشد قابل توجهی به حساب می آید.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه فارغ از پیشبینی بودجه، ظرفیت های هر استان در نظر گرفته می شود، افزود: سازمان برنامه و بودجه پارسال نسبت مالیات استان ها را بدون مشورت با سازمان امور مالیاتی در نظر گرفت که تلاش شد توزیع متناسب تر شده و تعدیل شود.
منظور با اشاره به اینکه تحقق وصول مالیات رشد داشته و تناسب بالایی میان استان ها وجود دارد، اظهار داشت: نمی توان یک ریال مالیات مغایر قانون وصول کرد.
وی با اشاره به اینکه خط قرمز دریافت مالیات تعطیل شدن واحدهای تولیدی است، تصریح کرد: بر این اساس بخشودگی جرایم، تقسیم طولانی مدت و... را که از ستاد تسهیل به سازمان امور مالیاتی تکلیف می شود، انجام می دهیم.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه گلایه مندی از مالیات به حداقل رسیده و حقوق افراد بخصوص تولیدکنندگان مراعات می شود، اظهار داشت: تمرکز ما بر وصول معوقات بوده که بخش بزرگی از آن بخصوص در حوزه شرکتهای صوری وصول شده است؛ بعنوان مثال ۸۰۰ خودرو صفر از یک بدهکار بزرگ مالیاتی در هفته گذشته توقیف شد و دارایی های بدهکاران مالیاتی شناسایی شده و فرارهای مالیاتی بشدت مورد بررسی قرار می گیرد و دارایی های غیر عملیاتی این افراد توقیف شد.
منظور ضمن اشاره به این که مالیات و گمرک بالغ بر ۵۵ درصد بودجه دولت را تأمین می کند و از درآمد نفت پیشی گرفته است، اظهار داشت: جهت گیری ما در جهت توسعه مالیات الکترونیک است به نحوی که از پنجره واحد خدمات الکترونیک مالیاتی به مردم خدمت رسانی شود. در این خصوص از آغاز شهریورماه همه ابلاغیه های سازمان به مودیان الکترونیکی شده است.
وی ضمن اشاره به این که مالیات نقل و انتقال خودرو از آغاز سالجاری الکترونیکی شده است، افزود: تلاش می شود همه نقطه های تماس مودیان با ادارات مالیاتی به پنجره واحد انتقال یابد که مجموع این اقدامات به تسهیل امور مردم، ایجاد شفافیت و پیشگیری از فساد می انجامد.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه رویکرد ما سالم سازی امور مالیاتی است، اظهار داشت: پارسال برای ۱۰ نفر از ممیزان مالیاتی متخلف دادنامه صادر شد چونکه مالیات باید فقط مستند بر اطلاعات تعیین شود.
منظور خاطرنشان کرد: به دنبال احقاق حقوق مودیان هستیم و ازاین رو تکریم مودیان عدالت مالیاتی اصل اول است و قرار نیست با روش های ناسالم برای دولت درآمد کسب نماییم.


منبع:

1401/08/09
15:41:41
5.0 / 5
180
تگهای خبر: بودجه , تولید , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی