Niazgah نیازگاه
مدیرعامل شركت ملی نفت ایران:

اجرای ۹۰۰ میلیون دلار طرح و پروژه نفتی

اجرای ۹۰۰ میلیون دلار طرح و پروژه نفتی

به گزارش نیازگاه، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به این که امروز در استان خوزستان 900 میلیون دلار طرح و پروژه نفتی به انجام می رسد، اظهار داشت: مناطق نفت خیز جنوب 75 درصد سهم تولید شرکت ملی نفت را دارد.


به گزارش نیازگاه به نقل از خبرگزاری ایرنا، محسن خجسته مهر امروز در مراسم بهره برداری و شروع عملیات اجرائی طرح های وزارت نفت با اشاره به این که امروز در استان خوزستان ۹۰۰ میلیون دلار طرح و پروژه نفتی به انجام می رسد، اضافه کرد: توسعه نفت و گاز باید با توسعه متوازن همراه باشد. توسعه فاز دوم میادین مشترک یاران شمالی و جنوبی که شروع عملیان اجرائی آن امروز خواهد بود با اعتبار ۴۰۰ میلیون دلار به انجام می رسد.
به گفته مدیرعامل شرکت نفت ایران، شروع عملیات اجرائی میدان مشترک گازی بلال با اعتبار ۴۴۰ میلیون دلار اجرا می شود. همین طور ۲۳ پروژه عام المنفعه به ارزش ۷۰ میلیارد دلار امروز به بهره برداری می رسد.
خجسته مهر اضافه کرد: به زودی شروع عملیات بهره برداری سهراب را در غرب کارون خواهیم داشت. مناطق نفتخیز جنوب ۷۵ درصد سهم تولید شرکت ملی نفت را دارد.
وی افزود: قرارداد جمع آوری گازهای همراه به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار و با هدف جمع آوری ۶۰۰ میلیون فوت مکعب گاز به امضا رسید. مزایده تمام ۶۵ میلیون فوت مکعب گاز در منطقه مسجد سلیمان به ارزش ۶۵ میلیون دلار واگذار شد و تا اختتام امسال ان جی ال ۳۲۰۰ در غرب کارون به انجام می رسد.
وی اظهار داشت: سرمایه گذاری ۵.۵ میلیارد دلار برای توسعه ۱۶ مخزن گازی گروه خامی را برنامه ریزی کردیم که خوراک بخش پایین دستی را تامین کند. به جهت اینکه این ماموریت های مهم را اجرا نماییم حداکثر سهم داخل را باید به کار بگیریم.
وی اشاره کرد: به جهت اینکه ظرفیت خالی بخش داخل پر شود با دستور وزیر نفت، مصوب کردیم که مجوعه شرکت ملی نفت ۴.۶ میلیارد دلار سفارش ۵ ساله را داشته باشد. در هفته آتی چند طرح راهبردی میادین مشترک را در عسلویه به بهره برداری می رسانیم.


منبع:

1401/06/04
12:38:11
5.0 / 5
25
تگهای خبر: بهره برداری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Niazgah
niazgah.ir - حقوق مادی و معنوی سایت نیازگاه محفوظ است

نیازگاه

نیازمندیهای اینترنتی